Connect with us
Ryanair

Novinky

Ryanair ohlásil spuštění přímé linky z Prahy do albánské Tirany

Ryanair ohlásil spuštění přímé linky z Prahy do albánské Tirany

Poté, co aerolinky Wizz Air ve středu oznámily, že po pauze obnoví spojení mezi pražským letištěm a albánským hlavním městem, přichází se svojí troškou do mlýna i Raynair. Irská nízkonákadová společnost totiž začne na trese Praha – Tirana létat také, a to již od zimního letového řádu.

Reklama

Praha nebude jedinou destinací, kam si to Ryanair z albánské metropole nově namíří. Celkem představí 17 linek, z nichž by pro české cestující mohla být zajímavá například trasa směřující do nedalekého Krakova.

Samotné spojení mezi Prahou a Tiranou bude zahájeno 31. října 2023. Podle plánu by mělo trva minimálně do konce března 2024. Dopravce nabídne dva lety týdně, každé úterý a sobotu. Odlet z Česka proběhne v 16:55 a z Tirany vystartuje letadlo v podvečer ve 20:30.

Wizz Air počítá s obnovou spojení až v březnu 2024

Jak jsme již informovali, letecká společnost Wizz Air začne po přestávce způsobené pandemií koronaviru obsluhovat zmíněnou trasu opět od příští letní sezóny, konkrétně od 25. března 2024. Přepravce cestujícím nabídne tři rotace týdně, každé pondělí, středu a pátek.

Letenky budou brzy dostupné i přes Pelikána. Prozatím můžeš rezervovat jiné alternativy.

Akční letenky do Albánie

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru