Connect with us
Vlak

Novinky

Vlakem na vídeňské letiště. Nové spoje nabídnou České dráhy i RegioJet

Vlakem na vídeňské letiště. Nové spoje nabídnou České dráhy i RegioJet

Levné letenky z Vídně jsou pro cestující z Česka zase o něco dostupnější. Postarala se o to nová vlaková spojení. České dráhy nabízí díky spolupráci s rakouským dopravcem ÖBB jízdenku z Brna na letiště Schwechat. Novinku oznámily ve své tiskové zprávě.

Reklama

Zpáteční jízdenku od Českých drah pořídíš už nyní, společnost ji nabízí od letní změny jízdního řádu. Nejedná se o přímý spoj z Brna na vídeňské letiště, ale je třeba přestoupit na nádraží Wien Hauptbahnhof. Konkrétně z Brna na nádraží ve Vídni je denně k dispozici 8 párů přímých vlaků. Reiljet tento úsek přejede za 1 hodinu a 27 minut. Kromě toho vyráží 4 páry vlaků EuroCity rovněž z Břeclavi.

Na vídeňském nádraží je pak možné naskočit do jednoho z navazujících rychlovlaků reiljet. Ty odjíždí vždy po půl hodině a cesta jim trvá cca 15 minut. Celkově tak počítej, že ti cesta z Brna na letiště Schwechat zabere zhruba 2 hodiny.

Jízdenka od Českých drah je určena pro 2. třídu, má prodlouženou platnost až 30 dní a stojí v případě odjezdu z Brna 24 eur, tedy 605 korun (v případě Břeclavi to je 22 eur, 554 korun). Cestou na vídeňské nádraží je vázána na konkrétní spoj, nicméně na cestě zpět je možné nastoupit do jakéhokoli vlaku ve zvolený den s tím, že zpět je možné cestovat nejdříve den po cestě tam.

Senioři, studenti a děti od 6 let mají k dispozici zlevněné varianty. Deti mladší 6 let nemusí mít jízdenku vůbec, společnost je přepraví bezplatně.

České dráhy tímto krokem rozšiřují dostupnost letišť. Spojení z Brna bude vedle pražského letiště a ostravského letiště jen dalším v řadě.

Vlak

Na letiště Vídeň tě vezme i RegioJet

Soukromý dopravce RegioJet představil své spojení z Prahy nebo Brna na Schwechat ještě dříve než České dráhy. Provoz zahájí 16. června 2022 a denně vypraví 2 vlaky (RJ 1033 a RJ 1037).

Cesta z Brna na vídeňské letiště bude trvat zhruba 2 hodiny a 18 minut, cena v takovém případě začíná na 279 korunách. Z Prahy si ve vlaku posedíš přibližně 5 hodin a 30 minut a počítej s cenou od 449 korun.

První vlak vyjede z Prahy v 8:24 a do Vídně dorazí ve 14:06. Druhá souprava opustí pražské nádraží v 15:38 a na Schwechat přijede ve 21:06.

Celá trasa má následující zastávky: Praha hlavní nádraží – Kolín – Havlíčkův Brod – Žďár nad Sázavou – Brno Židenice – Brno hlavní nádraží (odjezdy v 11:48 a 18:48) – Břeclav – Vídeň Hauptbahnhof – Letiště Schwechat ve Vídni

Akční letenky z Vídně

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru