Connect with us
Letiště Vídeň

Letenky

Množství destinací a prvotřídní servis. Jak se létá z vídeňského letiště?

Množství destinací a prvotřídní servis. Jak se létá z vídeňského letiště?

Věděli jste, že vídeňské mezinárodní letiště je super? Že je plné pokladů, a tuto sbírku se chystá rozšířit ještě víc? Přečtěte si něco o tom, jaké nadstandardní služby nabízí, jaké má plány a proč máme toto místo tak moc rádi.

Reklama

O Schwechatu v krátkosti

Schwechat není pro české cestovatele neznámým pojmem. Nachází se nedaleko od našich hranic, přičemž od Vídně jen 18 km. Vídeňské mezinárodní letiště je největším a nejdůležitějším v celé zemi, a je tomu tak právě i díky geografické poloze. Lákavé je nejen pro Čechy, ale i občany jiných zemí. Kromě vynikající technické a personální vybavenosti spočívá péče o pasažéry také v kvalitních duty free obchodech, supermarketech, restauracích, nechybí ani směnárna, kavárny a salonky. Navíc poskytuje možnost odpočinku v relaxační místnosti, soukromí pro maminky s miminky a pro rodinnou zábavu byl vytvořený tzv. fun gate, který je prakticky jednou velkou dětskou hernou.

O službách detailněji

Kromě základních služeb obvykle dostupných na mezinárodních letištích jsou na Schwechatu dostupné i takové, které nabízí trošku vyšší stupeň komfortu.

Rychlejší přesun k letadlu/od letadla

Pokud se po příletu chcete vyhnout shonu a odjet z letiště co nejdříve, můžete si objednat osobního asistenta. Ten vás bude čekat hned u letadla nebo autobusu, a když to bude nutné, pomůže vám projít i přes kontrolu hraniční policií. Stejnou prémiovou službu ale můžete využít i tehdy, když z vídeňského letiště odlétáte. Váš asistent vás vyzvedne na informacích v terminálu 3. Pomůže vám u check-inu nebo předání zavazadla, případně hraniční kontrole. Po kontrolách vás dostane k odletové bráně. To pořád není všechno. Nápomocní vám budou i v případě transferu. Pokud si tedy objednáte asistenta k přestupu na letišti Schwechat, k vašemu přípojnému letu vás dostane co nejrychleji. Do této skupiny služeb patří i jedna nová na zrychlenou bezpečnostní kontrolu ve formě lístku.

Letiště Vídeň

Pomoc se zavazadly

Máte takový pocit, že pobyt na letišti by byl mnohem pohodlnější i zábavnější, kdybyste se nemuseli starat o svá zavazadla? Souhlasíme. Nemluvě o tom, když se během čekání rozhodnete skočit do Vídně, tedy někam pryč z letiště. Na letišti Schwechat můžete své kufry a tašky odložit do úschovny, ve níž budou vaše cennosti hlídat v trezoru a oblečení v šatně.

Tuto službu pak můžete doplnit o další, která vás dostane na ještě vyšší stupeň komfortu. Jestli se vám nechce vláčet zavazadla už ani k úschovně, můžete požádat o pomoc. Nejpozději 72 hodin před vaším odletem si můžete objednat (e-mailem) služby nosiče.

Personál letiště je schopen vám zabalit kufr do ochranné fólie proti poškození, vlhkosti nebo vykradení. Tato služba je k dispozici v obou zavazadlových zónách terminálu 1 a u pultu letištních služeb v terminálu 3 (odlety).

Letiště Vídeň

Salonky

Když si chcete užít cestu plnou luxusu již od prvního momentu, v každém případě vyzkoušejte pobyt v salonku. Vídeňské letiště má 2:

 • SKY Lounge (670 m²) pro odlety z gatů F a G,
 • Vienna Lounge (2,500 m²) pro odlety z gatů C a D.

V obou budete mít přístup k výborným jídlům a kvalitním nápojům. Osvěžit se můžete ve sprše nebo u kávy v pohodlném křesle. Pokud byste náhodou potřebovali pracovat, i to bude možné. Ve Vienna Lounge si můžete dokonce objednat i místnost na meeting pro 10 osob.

Obchody a stravování

Pobyt na letišti je dnes pro mnohé spojen s nakupováním. První zastávkou bývá duty free shop, ať už kvůli populárním parfémům, nebo suvenýrům. Na některých letištích se ale nachází opravdu široká nabídka různých obchodů pro všechny cílové skupiny. Tak je tomu i ve Vídni, kde se na tzv. shopping můžete vydat do luxusních butiků s díly mezinárodních designérů, potravin se skromným občerstvením a čehokoli, co je mezi nimi.

Jestli se vám výlety spojují také s gastronomickými zážitky a chcete, aby poznávání nových kultur přes chutě začalo již od prvního momentu, tedy na letišti, Schwechat vás nezklame. Skvělé restaurace nabízí rakouská a mezinárodní jídla.

Například ve Wolfgang Puck Kitchen + Bar, první restauraci tohoto mezinárodního šéfkuchaře v Rakousku, si cestující a návštěvníci vídeňského letiště mohou vychutnat jídla charakterizující jeho kuchyni včetně tataráku z tuňáka, uzené lososové pizzy s kaviárem, chinois salátu a burgeru Wolfgang Puck. Na jídelním lístku najdete ale i typické rakouské chody, jako je vídeňský řízek, hovězí guláš a korutanský kasnudeln z rodného regionu šéfkuchaře. V baru vás osvěží čepovaná místní a mezinárodní piva, koktejly, long drinky a kalifornská vína.

Vegani a vegetariáni to nemají vždy snadné. Vídeňské letiště se ale stará i o jejich žaludky. Restaurace LaLa nabízí chutné jídlo, které je zdravé a veganské. Navíc inspirované kuchyní Los Angeles. Produkty LaLa jsou vyrobeny výlučně z přírodních surovin, které jsou 100% veganské, jsou používána alternativní sladidla a chody jsou dodávány v organických obalech, jako například sklenicích a lahvích vyrobených z kukuřičného škrobu. I labužníci s potravinovými intolerancemi si mohou pochutnat bez obav.

Když máte čas jen na rychlý horký nápoj, navštivte Bieder & Maier a vychutnejte si starou vídeňskou tradici kávy přenesenou do současnosti a kombinovanou s novými trendy.

Letiště Vídeň

Terminál T3

Terminál 3 dostává novou podobu. Cílem renovace probíhající v rámci projektu Southern Expansion je přetavení letiště do ultramoderního prostředí včetně nového centrálního bezpečnostního kontrolního bodu, ještě luxusnějších salonků, více gatů a obrovského nákupního a restauračního komplexu. Projekt rozšíří celkovou plochu obchodů a restaurací o 50 % na celkových 30 000 metrů čtverečních.

Letiště Vídeň

Začátek výstavby je naplánován na polovinu roku 2023 s předpokládaným otevřením nové části terminálu 3 v roce 2027. Výrazně se tím zkvalitní letištní terminál, gastronomické služby a obchody.

Zajímavá fakta o nové jižní části terminálu 3:

 • Nový centrální bezpečnostní kontrolní bod
 • 4 800 m² prostoru s restauracemi a občerstvením
 • 6 200 m² nákupního prostoru
 • 4 000 m² salonková plocha
 • 10 schengenských autobusových bran
 • 8 neschengenských autobusových bran
 • Rozšíření o 70 000 m² dodatečné plochy terminálu
Letiště Vídeň

Doprava a parkování

Pokud na vídeňské letiště cestujete například z Brna, budete mít různé možnosti, a všechny vás na místo činu dostanou relativně rychle a snadno. Přímý spoj nabízí různé autobusové služby několikrát denně, případně jezdí vlak. V obou případech doporučujeme obstarat si lístek dopředu.

Můžete využít i transfer nebo vlastní dopravu. Na vídeňském letišti jsou k dispozici různá parkoviště, z nichž většina je spojena s terminály skrytými přechody. Kromě dlouhodobého parkování máte k dispozici rovněž parkování tzv. na čekačku, tedy na 10 minut. Na stránce letiště můžete dokonce i vypočítat, jak vás parkování na letišti vyjde finančně.

Kam z Vídně?

Vídeňské letiště nabízí širokou škálu destinací, ať už oblíbených evropských metropolí, nebo exotické Asie. Co se týče leteckých společností, z Vídně létají nejen oblíbené nízkonákladovky Čechů – Ryanair či Wizz Air, ale i velké aerolinky, jejichž zásluhy, benefity a zajímavé služby často chválíme také zde, na Pelipeckách, například Emirates, Qatar Airways, Eva Air, British Airways apod. Asi vás ani nepřekvapí, že svoji bázi zde mají i Austrian Airlines.

Akční letenky z Vídně

Všechny letenky z Vídně

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru