Connect with us
Heathrow

Novinky

Toto evropské letiště má nejlepší propojení na světě

Toto evropské letiště má nejlepší propojení na světě

Společnost OAG zveřejnila novou studii, ve které hodnotí 50 letišť s nejlepším mezinárodním leteckým propojením. Londýnské Heathrow se vrátilo na první místo v žebříčku.

Reklama

Letiště Heathrow po loňském roce opět získalo první pozici v průzkumu o letištích s nejlepším propojením na světě. Důležitým faktem je, že domácí aerolinky – British Airways kralovaly jako dominantní letecká společnost s 50procentním podílem letů.

British Airways
Zdroj: Shutterstock, Ceri Breeze

Mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho a amsterdamské letiště Schiphol obsadily v žebříčku Global Megahub Top 50 druhé a třetí místo.

Evropská letiště, která se dostala do první dvacítky v tabulce, byla: Londýn Heathrow (1), Amsterdam Schiphol (3), Frankfurt (6), Istanbul (7) a Paříž CDG (9).

letadlo

Mezinárodní letiště ve Frankfurtu si oproti roku 2022 polepšilo o 30 míst a skončilo na šestém místě na světě. Letiště v Istanbulu se současně dostalo do první desítky – na sedmé místo.

Zdroj: Business travel news Europe

Akční letenky British Airways

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru