Connect with us
New York

Letenky

Jak se létá z letiště Leoše Janáčka Ostrava? Těš se na pohodlí a světové destinace

Jak se létá z letiště Leoše Janáčka Ostrava? Těš se na pohodlí a světové destinace

Letiště Leoše Janáčka Ostrava leží přibližně 24 km od centra Ostravy a je skvělým řešením pro ty, kteří nechtějí ztrácet čas cestou na pražské či polská letiště. Nabídka destinací je široká, přistávají zde letadla nejrůznějších dopravců, a to bez nadsázky z celého světa. Převážně jej využívají společnosti jako Ryanair či LOT Polish Airlines, a právě poslední jmenovaná zdejšímu leteckému provozu zcela dominuje. Jak se létá z ostravského letiště a na jaké benefity se cestovatelé mohou těšit? Přečti si v našem článku více.

Reklama

Novodobá historie sahá do roku 1959. 16. října zde přistál letoun TU – 104 A a došlo tak k oficiálnímu zahájení civilního letového provozu. Kromě dopravního provozu bylo letiště zpočátku využíváno rovněž armádou, což se změnilo roku 1993. Byla ukončena činnost vojenské části letiště a po změnách se stala provozovatelem společnost Letiště Ostrava, a.s. Od té doby se letiště Ostrava stalo dynamicky se rozvíjejícím organismem.

Letiště Ostrava

Servis a služby na letišti Ostrava

Vizí letiště je stát se moderním a bezpečným mezinárodním letištěm, jež bude dbát na přísná kritéria s cílem poskytnout svým zákazníkům služby na nejvyšší úrovni. To se zatím úspěšně daří. Nachází se zde jeden malý a tedy velice příjemný terminál – je přehledný a odbavení zavazadel ti zabere skutečně jen chvíli.

V areálu je možné se bezplatně připojit na internet. Wi-Fi připojení lze neomezeně využívat po dobu maximálně 6 hodin denně.

Pokud budeš muset na letišti čekat, čas si můžeš zkrátit například v obchodech nebo kavárně. Velký hlad pak zaženeš v bistru nacházejícím se ve spojovacím koridoru.

Pro dokonalé pohodlí je ideální se před odletem ukrýt do prostředí Business salonku. Máš tu k dispozici bohatou nabídku teplých a studených nápojů. Nechybí malé občerstvení, připojení k internetu a čtení ve formě novin a časopisů.

Letiště Ostrava
Letiště Ostrava

Dále je možné využít službu balení zavazadel, VIP odbavení, díky němuž se vyhneš čekání ve frontách, dětské koutky či místnost pro rodiče s dětmi nebo informační přepážky.

Jak se dopravit z/na ostravské letiště?

Vlakem

Letiště Leoše Janáčka Ostrava je jediné v Česku i na Slovensku, které je přímo propojené s železniční dopravou. Cesta z ostravského hlavního nádraží trvá 31 minut a jízdenka stojí 52 Kč. Stanice na letišti se jmenuje “Mošnov, Ostrava Airport” a spojení se dá skvěle vyhledat zde.

Autobusem

O pár korun levněji se na letiště dostaneš autobusem. Autobusové zastávky jsou přímo před odletovou halou. Pro plánování cesty dobře poslouží vyhledávač na stránkách letiště.

Autem

Letiště je také snadno dostupné autem a po dobu 15 minut je umožněn vjezd a zastavení zdarma. Pro dlouhodobé parkování slouží místní parkoviště s tím, že ceny za parkování se pohybují v rozmezí od 70 Kč do 300 Kč za den. Bližší informace zde.

Pokud letíš s aerolinkami LOT Polish Airlines, parkování na ostravském letišti máš zdarma, a to až do konce roku 2024. Více se dozvíš ještě níže v článku.

Ostrava

Jak se létá z letiště Ostrava?

S aerolinkami Ryanair do Londýna

Letecká společnost Ryanair letá na pravidelné lince Ostrava – Londýn. Akční letenky se dají pořídit doslova za několik stovek. Let trvá lehce přes dvě hodiny a je vynikajícím spojením mezi Českou republikou a Anglií. Dopravce využívá letadla Boeing 737-800 s průměrným stářím 7,5 let.

Ryanair-letadlo

S LOT Polish Airlines po Evropě i za oceán

LOT zajišťuje pětkrát do týdne pravidelné spojení mezi Ostravou a Varšavou. Letecký řád byl navíc sestaven tak, aby po příletu do Varšavy umožňoval krátký a snadný přestup na navazující linky po Evropě. Snadno se dopravíš například do Amsterdamu, Paříže, Milána a dalších měst. Přestup ve Varšavě je rovněž skvělou volbou pro cestující do New Yorku, Chicaga, Toronta, Miami, Los Angeles či indického Dillí. Nabídka letenek LOT Polish Airlines je opravdu pestrá, přesvědč se sám.

Polské národní aerolinie patří k nejstarším a nejtradičnějším leteckým společnostem na světě. Za poslední roky prošla ovšem letecká flotila výraznou obměnou a díky tomu patří co do komfortu pro cestující mezi špičku. Na všech trasách dostanou cestující menší občerstvení zdarma. Na dálkových linkách je pak standardní teplé jídlo a alkoholické i nealkoholické nápoje. U letů do Ameriky a Asie je k dispozici rovněž zábavní systém, který si užiješ na obrazovkách zabudovaných v sedačkách.

K letenkám LOT Polish Airlines nyní parkování ZDARMA

Cestující na lince Ostrava – Varšava mohou aktuálně využít speciální akci v podobě bezplatného parkování na letišti Leoše Janáčka.

  • Lístek, který obdržíš při vjezdu na parkoviště, vyměníš na přepážce při odbavení za kupon na parkování zdarma.
  • V případě online check-inu si kupon vyzvedneš po předložení palubní vstupenky na přepážce Informací v odletové hale.
  • Parkování zdarma se vztahuje pouze na parkoviště P1 a celá akce platí do 31. prosince 2024.
LOT

Akční letenky z Ostravy

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Mladý pár, který létá po světě, natáčí videa, vaří světovou kuchyni a píše tipy na dovolenou pro ostatní nadšence do cestování.

Nahoru