Connect with us
Letiště Bratislava renovace

Nezaradené

Jedenáct dní bez příletu či odletu. Letiště Bratislava začalo rekonstrukci křižovatky drah

Jedenáct dní bez příletu či odletu. Letiště Bratislava začalo rekonstrukci křižovatky drah

Bratislavské letiště včera (14. 4.) na Facebooku informovalo o zahájení plánované opravy křižovatky vzletových a přistávacích drah 13-31 a 04-22. Práce budou probíhat 11 dní 24 hodin denně, pokud to počasí dovolí. V tomto období se na letišti neuskuteční žádné lety, o čemž byli letečtí dopravci předem informováni a na dané období lety neprodávají.

Reklama

„Dnes začaly bourací práce s odvozem cementově-betonového krytu a řezáním desek, následovat bude pokládání nového krytu, betonování, osazování osového osvětlení, stříkání denního značení drah a zalévání spár asfaltovou zálivkou. Od dnes je tak letiště do 24. 4. uzavřené pro veškerou leteckou dopravu kromě heliportů,“ píše se na Facebooku bratislavského letiště.

Obě vzletové přistávací dráhy letiště (dráha 04-22 a dráha 13-31) byly obnovené v 80. letech minulého století s životností přibližně 30 let. V současnosti si podle bratislavské letové základny už vyžadují rekonstrukci, kterou letiště postupně provádí po etapách již pátý rok za sebou. Výjimkou byl loňský rok, kdy se rekonstrukce křižovatky VPD neuskutečnila z důvodu pandemie koronaviru a potřeby provozuschopnosti letiště v období realizace repatriačních letů. Zatímco se po minulé roky rekonstruovala vždy část jedné z drah s provozem letů z druhé dráhy, v období od 14. dubna do 24. dubna letošního roku se plánuje rekonstruovat část dráhy, kde se obě vzletové přistávací dráhy křižují.

V závěrečné třetí etapě rekonstrukce se během nočních směn ještě dokončí zálivky spár asfaltovou zálivkou, což už na pravidelné lety nebude mít vliv.

Letiště Bratislava záznamy

Akční letenky z Bratislavy na sezónu

Informace: Letiště Bratislava

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Pelipeckovní roadtrip po USA: 3. díl – New Orleans https://t.co/zIypwNP8fX2 dny dozadu
Jarní Menorca z Vídně od 1 016 Kč! Zažij to nejlepší z pláží i turistiky https://t.co/AgUIqTPre92 dny dozadu
Vilnius: Místo, které si chtěl Napoleon odnést na dlani do Paříže https://t.co/IlYR0Wlx3e2 dny dozadu
AKČNÍ LETENKY: Mallorca, Řím, Athény a další od 376 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T2 dny dozadu
Thajsko od 1. 2. opět spouští program Test & Go. Do Sandboxu přibyly další destinace https://t.co/JOkYIAod4O #koronavirus3 dny dozadu
Kam na sólo cestu v roce 2022? 13 tipů na TOP zážitky, když potřebuješ vyvětrat hlavu https://t.co/uZCSyGd1xm3 dny dozadu
Objev Mallorcu s akčními letenkami z Vídně nebo Prahy od 532 Kč https://t.co/DXYXHePgyI3 dny dozadu
Bangkok: 7 tipů, co navštívit v thajské metropoli https://t.co/ob32loLqXn3 dny dozadu
Z Vídně přímo do New Yorku s Austrian Airlines od skvělých 8 490 Kč https://t.co/uEqmtGomoQ3 dny dozadu
PECKA DNE: Ubytování v lázeňském městě Karlovy Vary se snídaní od 1 790 Kč https://t.co/ZQIVD9xO953 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru