Connect with us
Buckinghamské zahrady Londýn

Cestopisy

V roce 2021 se mohou návštěvníci poprvé toulat v Buckinghamských zahradách bez průvodce

V roce 2021 se mohou návštěvníci poprvé toulat v Buckinghamských zahradách bez průvodce

Máš řada/a pikniky? Co tak si jeden udělat rovnou v londýnském Buckinghamském paláci? Ne v obývacím pokoji s královnou, ale v jeho zahradách. Poprvé totiž bude mít veřejnost možnost projít se po královských zahradách bez průvodce.

Reklama

Možnost oficiální prohlídky s průvodcem bude stále k dispozici. Historické téměř 16ha zahrady se datují do roku 1820, když král George IV. změnil Buckinghamský dům na palác. Přestože se nacházejí v centru města, překypují krásnou faunou i flórou, včetně rostlin, které mohou být viděny na jiných místech v Londýně jen zřídka.

V Buckinghamských zahradách najdeš 1000 stromů, 320 různých druhů květin a trav. Nachází se zde Růžová zahrada, letní domek a polní louka. Návštěvníci budou moci prozkoumat zahradu kráčejíc po stezce, která zahrnuje 156 metrů dlouhou „bylinnou hranici“, osázené platany a pojmenované podle královny Viktorie a prince Alberta a výhledy na ostrov a jeho úly přes jezero o rozloze 1,4 hektarů.

Buckinghamské zahrady Londýn
Fotografie: Shutterstock/ Sue Martin

Během víkendů v dubnu a v květnu si mohou návštěvníci užít ticho a klid, případně se zúčastnit prohlídky s průvodcem. Návštěvníci zažijí na jaře zahradu s loukami pokrytými petrklíči, zvonečky, kvetoucími keři a stromy kamélie, magnólie a azalky. Od května do září budou připraveny speciální prohlídky s průvodcem v Buckinghamském paláci, od července připojí k těmto prohlídkám i zahradu, píše Lonely Planet.

Ceny za prohlídky s průvodcem se pohybují od 21,50 – 60 liber za dospělou osobu.

Dostupné akční letenky do Londýna

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru