Connect with us
Přírodní skály na Kypru nad mořem

Evropa

Zimní útěk na Kypr? Letenky z Vídně máš nyní od 825 Kč

Zimní útěk na Kypr? Letenky z Vídně máš nyní od 825 Kč

Co tak zažít unikátní atmosféru Kypru? Tento vždy sluncem prostoupený ostrov, který najdeš ve Středozemním moři, je považován za jednu z památkově nejbohatších oblastí Evropy. Kromě nich stojí za vidění samozřejmě nádherné pláže nebo údolí. Vydej se za všemi jeho krásami třeba během zimy, akční letenky z Vídně do Pafosu nebo Larnaky pořídíš od 825 Kč.

Reklama

Akční letenky na Kypr

 • Odkud? Přímé lety z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Akční termíny zejména na leden/únor
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo (40 x 20 x 25 cm)
affilid=”a_aid=pelipecky”>

Kypr – co vidět a zažít

 • Například město Pafos je zapsáno na světovém seznamu kulturního dědictví UNESCO, a tak se těš na velké množství archeologických nalezišť a památek. Většina návštěvníků si to namíří rovnou ke královským hrobkám – systému katakomb ve skalách, případně do archeologického parku za Pafskými mozaikami.
 • Zkus navštívit také vesnici Troodos, v jejíž blízkosti najdeš i prezidentské letní sídlo nebo vodopád Kaledonia.
 • Po celém ostrově je mnoho kláštěrů. Mezi ty nejkrásnější patří klášter Kykkos z roku 1080. Je zde muzeum, k vidění jsou tu ale i mozaiky a malované ikony světců.
 • Oblast kolem původně rybářské vesničky Ayia Napa vyhledávají především milovníci skalnatých mořských zákoutí.
Kypr

Kypr a cestovní doklady

Na Kypr ti stačí občanský průkaz nebo cestovní pas.

Kypr a počasí

Kyperské pobřeží se těší z více než 300 slunečných dní v roce. Nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem 12 °C, nejteplejšími měsíci jsou pak červenec a srpen, kdy denní teplota běžně překračuje 35 °C. Teplota moře se během roku pohybuje v rozmezí 17 až 27 °C, kdy je od května do listopadu většinou nad 20 °C.

Kypr můžeš navštívit během celého roku. Pokud ti ovšem nevyhovují horka, vyhni se období červenec a srpen. Ideálním obdobím pro návštěvu je březen – červen a září – říjen.

Kypr

Kypr a levné ubytování

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Půjč si auto a projeď Kypr

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru