Connect with us

Letenky

Hola, hola, Kuba volá! S Air Canada na Kubu za 12 690 Kč!

Hola, hola, Kuba volá! S Air Canada na Kubu za 12 690 Kč!

Země doutníků, specifické atmosféry a aut 50. let. No nevyplatí se sem zajet na dovolenou? Turisté jezdí na Kubu snad za vším – přírodou, architekturou, starými auty, ale dokonce někteří i zažít trochu komunismu. Je to ironie, ale ano. No, ale obáváme se, že hlavním lákadlem bude stejně ten kubánský rum…

Reklama

Levné letenky na Kubu

  • Odkud? Z Prahy
  • S kým? Letecká společnost Air Canada
  • Kdy? lis – kvě 2020 / lis – bře 2020
  • Příklad? Termín 13. – 18. listopadu (vyberte si z kalendáře)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční i odbavené zavazadlo
  • NEPŘEHLÉDNI: Pobyt v Kuba-3*Gran Caribe Kawama nebo pobyt v Havaně a Vadareru.
  • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.
Praha 2 přestupy Cayo Coco / Varadero 2 přestupy Praha
FRA , YUL YUL, FRA
12 690

Levné ubytování na Kubě: Booking s Pelikánem

Levné ubytování si na Kubě můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com). V Caya Coco si můžeš rezervovat ubytování od 1 171 Kč, ve Varaderu od 458 Kč / noc. Též se kolikrát můžeš ubytovat i v apartmánech, které pronajímají místní. Na Bookingu najdeš i to…

Co dělat, vidět a zažít?

Varadero je úzký poloostrov v západní části severního pobřeží. Krásné pláže u Atlantického oceánu, špičkový servis. Nabízí i neuvěřitelné množství atrakcí. Botanickou zahradu, jízdy lodí, vodní sporty nebo golf, šnorchlování u korálových útesů a samozřejmě – kubánský rum, architektonické památky a jeskyně.

Cayo Coco je po Varaderu druhé nejznámější exotické kubánské letovisko. Tenhle ostrov obklopuje 400 km dlouhá korálová bariéra, takže se můžeš těšit na parádní podmínky pro koupání, potápění a šnorchlování. Prostě si užij kubánskou atmosféru, ať už půjde o procházky venku, koupání nebo posezení v hospůdce.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta a zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Cestovní doklady na Kubu

Na Kubu potřebujete platný cestovní pas (musí být platný ještě 6 měsíců po vašem návratu). Jako turista (co se nezdrží v zemi více než 30 dnů) nepotřebujete klasické vízum – bude vám stačit tzv. turistická karta. Pro vše ostatní ale platí poměrně přísná pravidla.

  • Turistickou kartu dává Air Canada na palubě zdarma – jsou v ceně letenek! Takže jedna starost vám u těchto letenek odpadá.

Po příletu dostanete k vyplnění vstupní formulář – ten musí být odevzdán úředníkům. Podle stránky airportcuba.net je odletová taxa (cca 25$) nyní v případě pobytů a letenek zahrnuta již do ceny letenky, a tak při odletu nemusíte platit nic.

Kdy cestovat?

Hlavní sezona na Kubě probíhá mezi prosincem a dubnem. Je to ideální doba pro cestování – vyhnete se lijákům, větrným smrštím a také dusnému vedru. Nevýhodou je, že ceny ubytování bývají o pětinu vyšší než ve zbytku roku a též i velký počet turistů. Mimo sezonu je největší překážkou výše popsané počasí.

Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

British Airways stoply všechny lety z Gatwicku, 80% zaměstnanců dostane volno https://t.co/tvgdcpgQ8J #novinky11 hodinami dozadu
Přímá linka Thai Airways z Vídně do Bangkoku je do října zrušená https://t.co/OKzVe0fL5b #novinky11 hodinami dozadu
Kvůli přerušení letecké dopravy bude počasí méně předvídatelné, obává se WHO https://t.co/1Ra7mpnS48 #novinky11 hodinami dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/q8n39ZEPWT #novinky12 hodinami dozadu
Qatar Airways už na let vyžadují lekářské osvědčení https://t.co/FnCg5Ti2KZ #novinky13 hodinami dozadu
Jste v Indonésii? Takto se můžete dostat domů https://t.co/MpJtLoJXU3 #novinky13 hodinami dozadu
Průvodce po Bali! Jak ovládnout tento kouzelný indonéský ostrov https://t.co/WXM1ltmwD01 dnem dozadu
Jaký vliv mají klimatické změny na světové památky? Google vám to ukáže https://t.co/alx66nynLh #novinky1 dnem dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/q8n39Znf5l #novinky1 dnem dozadu
10 míst v USA, která vám svými barvami zamotají hlavu https://t.co/kk6rrakONM2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru