Connect with us

Letenky

Kuba s Air Canada od 11 990 Kč – termíny od podzimu 2020

Kuba s Air Canada od 11 990 Kč – termíny od podzimu 2020

Země doutníků, specifické atmosféry a aut 50. let. Turisté jezdí na Kubu snad za vším – přírodou, architekturou, starými auty, ale dokonce někteří i zažít trochu komunismu. Je to ironie, ale ano. No, ale obáváme se, že hlavním lákadlem bude stejně ten kubánský rum a písečné pláže.

Reklama

Cestou tam tě čekají 2 přestupy ve Frankfurtu a poté v Montrealu, zpět pak v Montrealu a Londýně, při letu do Havany přestupuješ podobně – cestou tam v Mnichově a Torontu, zpět v Torontu a Frankfurtu. U všech letenek máš v ceně i 23kg odbavné zavazadlo.

 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecké společnosti Air Canada, British Airways
 • Kdy? říj – bře 2021 (Varadero), led – bře 2021 (Cayo Coco), říj – pro (Havana)
 • Příklad? Termín 15. – 28. ledna 2021 (letenka do Varadera)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční i 23kg odbavené zavazadlo

Kuba – co vidět, dělat a zažít?

Varadero je úzký poloostrov v západní části severního pobřeží. Krásné pláže u Atlantického oceánu, špičkový servis. Nabízí i neuvěřitelné množství atrakcí. Botanickou zahradu, jízdy lodí, vodní sporty nebo golf, šnorchlování u korálových útesů a samozřejmě – kubánský rum, architektonické památky a jeskyně.

Cayo Coco je po Varaderu druhé nejznámější exotické kubánské letovisko. Tenhle ostrov obklopuje 400 km dlouhá korálová bariéra, takže se můžeš těšit na parádní podmínky pro koupání, potápění a šnorchlování. Prostě si užij kubánskou atmosféru, ať už půjde o procházky venku, koupání.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta a zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Kuba a cestovní doklady

Na Kubu potřebujete platný cestovní pas (musí být platný ještě 6 měsíců po vašem návratu). Jako turista (co se nezdrží v zemi více než 30 dnů) nepotřebujete klasické vízum – bude vám stačit tzv. turistická karta. Pro vše ostatní ale platí poměrně přísná pravidla.

 • Turistickou kartu dává Air Canada na palubě zdarma – jsou v ceně letenek! Takže jedna starost vám u těchto letenek odpadá.

Po příletu dostanete k vyplnění vstupní formulář – ten musí být odevzdán úředníkům. Podle stránky airportcuba.net je odletová taxa (cca 25$) nyní v případě pobytů a letenek zahrnuta již do ceny letenky, a tak při odletu nemusíte platit nic.

Kuba a počasí – kdy cestovat?

Hlavní sezona na Kubě probíhá mezi prosincem a dubnem. Je to ideální doba pro cestování – vyhnete se lijákům, větrným smrštím a také dusnému vedru. Nevýhodou je, že ceny ubytování bývají o pětinu vyšší než ve zbytku roku a též i velký počet turistů. Mimo sezonu je největší překážkou výše popsané počasí.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru