Connect with us
Koloseum bude mít vysouvací podlahu

Evropa

Koloseum bude mít novou vysouvací podlahu

Koloseum bude mít novou vysouvací podlahu

Itálie oznámila plány na nový doplněk slavného Kolosea, jednu z jeho nejnavštěvovanějších atrakcí. Přibýt má zatahovací podlaha. Na její výstavbu bude odhadem potřeba 18,5 milionu eur.

Reklama

Koloseum je bez podlahy již dlouhých 1000 let. Labyrint tajných tunelů je tak na výsluní pro návštěvníky už po celá staletí. Práce na nové podlaze mají začít příští rok. Chybět by neměly padací dveře a skryté výtahy. Cílem je vybudovat podlahu, která se bude moci rychle vysunout, aby chránila podzemní prostory před deštěm.

Při otevření starověkého Kolosea v Římě v roce 80 n.l., pod 50 tisíci sedadel, která byla uspořádána kolem arény, byla dřevěná podlaha pokrytá pískem. Postavena byla přes podzemní komplex s klecemi, v nichž byla divoká zvířata a pódia, na nichž diváci sledovali boje gladiátorů. Poslední boj se odehrál v 5. století.

Nová podlaha by měla také pomoci návštěvníkům Kolosea pochopit, jak tato římská ikona fungovala ve starověkém světě a jeho kulturní akce, píše Lonely Planet. Návrhy designérů musí být podány do 1. února, práce by měla být dokončena v roce 2023.

Akční letenky

[m_ignore_send]

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru