Connect with us
Keňa

Afrika

Afrika volá! Keňa z Budapešti nebo Prahy od 9 890 Kč i s odbaveným zavazadlem

Afrika volá! Keňa z Budapešti nebo Prahy od 9 890 Kč i s odbaveným zavazadlem

Keňa je zhmotněním všech našich představ o Africe. Žirafy, zebry, nosorožci, kteří se pasou po okolních planinách a savanách. Najdeš tady i vysoké hory, lesy, jezera a dokonalé písečné pláže omývané Indickým oceánem. Lákavé, nemyslíš? Asi stejně jako akční letenky Turkish Airlines od 9 890 Kč. Letíš z Budapešti nebo Prahy a v ceně máš kromě perfektního servisu na palubě i velké odbavené zavazadlo.

Reklama

Akční Keňa s Turkish Airlines

  • Odkud? Z Budapešti nebo Prahy s jedním přestupem v Istanbulu
  • S kým? Letecká společnost Turkish Airlines
  • Kdy? Září 2022 – březen 2023
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 2 příruční zavazadla (společně do 10 kg), 30kg nebo 46kg odbavené zavazadlo

Keňa – co zažít a vidět?

  • Nairobi, kam přiletíš, je hlavním městem, které samo o sobě stojí za vidění. Neodmyslitelně k němu patří moderní architektura, krásná krajina a zvířata.
  • Jedním z nejdostupnějších národních parků je Nairobi National Park. Nenech si ujít ani Girrafe centre či motýlí centrum.
  • A pokud chceš trochu historie, zavítej do pevnosti Fort Jesus v Mombase (zapsána na seznamu UNESCO). Samotné město Mombasa je druhým největším keňským městem a je slavné hlavně díky bohaté historii a zachovaným památkám – určitě si projdi Staré město.
  • Jezero Viktoria je druhým největším sladkovodním jezerem na světě. Je zde mnoho ostrůvků, například na ostrově Mfangano byly nalezeny 18 000 let staré pygmejské malby.
Keňa

Vstupní podmínky do Keni a návrat do ČR

Ke vstupu do Keni je nutné potvrzení o ukončeném očkování či doklad o překonání koronaviru v posledních 90 dnech. Neočkovaní cestující se před příjezdem prokáží negativním PCR testem, ne starším 72 hodin, a po příletu absolvují na vlastní náklady ještě antigenní test. Pro všechny pak platí povinnost vyplnit před cestou elektronický formulář.

Do České republiky se od 9. dubna 2022 vracíme opět bez omezení.

Keňa

Keňa a očkování

Povinné je očkování proti žluté zimnici, která se zde endemicky vyskytuje. Je přenášena komáry a preventivní očkování je vyžadováno od všech cestovatelů starších 9 měsíců. Doporučuje se si pro jistotu informace ověřovat u příslušného konzulátu nebo na velvyslanectví.

Dále jsou doporučena základní cestovatelská očkování, a to proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a tetanu.

Keňa a počasí

Nejteplejším měsícem tu bývá březen (průměrná teplota 25,6 °C), nejchladnějším pak červenec (průměrná teplota 20,7 °C). Nejvíce deštivý měsíc je duben a nejméně červenec.

Levné ubytování v Keni

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com), takže budeš mít z čeho vybírat.

Keňa

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Co dělat během léta v New Yorku? Prohlédni si našich 10 tipů https://t.co/rQOo9kWOij2 hodinami dozadu
Prozkoumej Sicílii s letenkami z Vídně nebo Prahy od 718 Kč https://t.co/Z988Hqfwip2 hodinami dozadu
AKČNÍ LETENKY: Mallorca, Katánie, Řím a další od 465 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T2 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 16 skvostů v srdci Evropy https://t.co/f6HPVY3uF12 dny dozadu
Island: Ze západu na východ, ze severu na jih i středem země https://t.co/5QNUmO0LQZ3 dny dozadu
Jak si užít Athény? 5 tipů na aktivity a přímé lety z Prahy s Eurowings https://t.co/CHakqPs8e53 dny dozadu
Poznávací zájezdy do Nepálu nebo Botswany: dobrodružství, adrenalin i relax od 39 863 Kč https://t.co/LwDJl0k4OL3 dny dozadu
10 nejkrásnějších pláží Španělska a akční letenky https://t.co/TJrmo777JA3 dny dozadu
Letenky do ráje! Maledivy z Prahy s Austrian Airlines za 15 990 Kč https://t.co/D9x7LCSnUQ3 dny dozadu
Řím z Prahy na listopadové prodloužené víkendy od 1 173 Kč https://t.co/vQCjwzpziK3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru