Connect with us
Keňa

Afrika

WOW! Letenky z Budapešti do Keni nyní za akčních 7 390 Kč

WOW! Letenky z Budapešti do Keni nyní za akčních 7 390 Kč

Keňa je zhmotněním všech našich představ o Africe. Žirafy, zebry, nosorožci, kteří se pasou po okolních planinách a savanách. Najdeš tady i vysoké hory, lesy, jezera a dokonalé písečné pláže omývané Indickým oceánem. Lákavé, nemyslíš? Asi stejně jako akční letenky z Budapešti, které nyní pořídíš už za 7 390 Kč. Chyť si místo, dokud je.

Reklama

Akční Keňa z Budapešti

 • Odkud? Z Budapešti s jedním přestupem v Bruselu
 • S kým? Letecká společnost Brussels Airlines
 • Kdy? Červen – červenec a září – říjen 2024
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 2 příruční zavazadla (8kg a 2kg)
 • Nezapomeň na slevu: Vytvoř si v naší appce objednávku letenek nad 600 Kč, využij kód PECKYAPPKA získej slevu 500 Kč

Keňa

Keňa – co zažít a vidět?

 • Nairobi, kam přiletíš, je hlavním městem, které samo o sobě stojí za vidění. Neodmyslitelně k němu patří moderní architektura, krásná krajina a zvířata.
 • Jedním z nejdostupnějších národních parků je Nairobi National Park. Nenech si ujít ani Girrafe centre či motýlí centrum.
 • A pokud chceš trochu historie, zavítej do pevnosti Fort Jesus v Mombase (zapsána na seznamu UNESCO). Samotné město Mombasa je druhým největším keňským městem a je slavné hlavně díky bohaté historii a zachovaným památkám – určitě si projdi Staré město.
 • Jezero Viktoria je druhým největším sladkovodním jezerem na světě. Je zde mnoho ostrůvků, například na ostrově Mfangano byly nalezeny 18 000 let staré pygmejské malby.

Vstupní podmínky do Keni

Keňa již od května 2023 od přijíždějících cestujících nevyžaduje v souvislosti s pandemií koronaviru žádný doklad o bezinfekčnosti.

Keňa

Keňa a očkování

Povinné je očkování proti žluté zimnici, která se zde endemicky vyskytuje. Je přenášena komáry a preventivní očkování je vyžadováno od všech cestovatelů starších 9 měsíců. Doporučuje se si pro jistotu informace ověřovat u příslušného konzulátu nebo na velvyslanectví.

Dále jsou doporučena základní cestovatelská očkování, a to proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a tetanu.

Keňa a počasí

Nejteplejším měsícem tu bývá březen (průměrná teplota 25,6 °C), nejchladnějším pak červenec (průměrná teplota 20,7 °C). Nejvíce deštivý měsíc je duben a nejméně červenec.

Keňa

Levné ubytování v Keni

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru