Connect with us
Kanárské ostrovy

Evropa

K ubytování na Kanárských ostrovech bude třeba negativní test na koronavirus

K ubytování na Kanárských ostrovech bude třeba negativní test na koronavirus

K ubytování na Kanárských ostrovech budou turisté nově potřebovat negativní test na koronavirus ne starší než 72 hodin. Bude to platit pro španělské i zahraniční turisty od 9. 11. 2020. Připomínáme, že Kanárské ostrovy bezplatně pojišťují turisty na náklady spojené s případným onemocněním COVID-19 do konce roku 2020.

Reklama

Chtějí si udržet výborná čísla

Kanárské ostrovy jsou nejméně zasaženou oblastí Španělska. Novým opatřením chtějí ochránit zimní turistickou sezónu, která je důležitým zdrojem příjmů.

Kanárské ostrovy poslední měsíce neměly v porovnání s jinými zeměmi mnoho případů nákazy novým koronavirem. Pandemie zde podle místních autorit byla zvládnuta výborně. Některé ze vzdálenějších ostrovů neměly dokonce žádný případ nákazy.

Akční letenky na Kanárské ostrovy

Bezpečný odpočinek i ekoturistika

Autority v oblasti turismu chtějí návštěvníkům Kanárských ostrovů dopřát příjemnou dovolenou a zároveň tomuto průmyslu pomoci se opět postavit na nohy. Podle Lonely Planet předsedkyně z Bezpečnostní laboratoře globálního cestovního ruchu z Ministerstva turismu Kanárských ostrovů Cristina del Río Fresen zdůraznila, že bezpečnost musí jít ruku v ruce s životním prostředím. Turismus na ostrovech se musí i v této situaci vyvarovat nežádoucím účinkům, jako například zvýšení plastového odpadu. Cestovatelé budou nabádáni, aby si kupovali znovupoužitelné produkty a pokud je to možné, podpořili lokální prodejce.

Pro turisty, kteří doma testování nepodstoupili, bude při příjezdu připraven COVID-19 test. Během zimy ho budou provádět zdarma. Výsledky by měly být známy do několika dní. Všem pasažérům bude při příjezdu i odjezdu změřena tělesná teplota. Když bude přijíždějícím cestujícím zjištěn pozitivní výsledek testu na COVID-19, budou přesunuti do karantény nebo nemocnice (bez poplatku). Nošení roušek je ve Španělsku aktuálně povinné na všech místech, kde není možné zajistit sociální odstup.

Hotely na Kanárských ostrovech dostaly oficiální povolení k otevření ještě na začátku května. Základem je důkladná dezinfekce, bufetové snídaně vypadají docela jinak a slunečníky na plážích jsou od sebe dále. Hotely a restaurace rovněž nahradily všechny papírové dokumentace digitálními. Platit se má zejména kartou nebo telefony, check-in probíhá přes aplikaci a většina menu bude probíhat pomocí skenování a QR kódu.

Funguje městská doprava?

Lodní doprava na ostrovech funguje s dezinfekčními gely, vzdušnými filtry a omezenými sedadly. Autobusy fungují na 50% kapacitě, aby zajistily sociální odstup. Meziostrovní vzdušná doprava provozuje aktuálně asi 62 letů denně.

Důležité:

Zdroj: El Mundo

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru