Connect with us

Koronavirus

Kambodža už 2 měsíce nemá nové případy, uvolňuje opatření

Kambodža už 2 měsíce nemá nové případy, uvolňuje opatření

Kambodža poprvé od začátku pandemie COVID-19 zmírňuje omezení vstupu pro turisty. Cestujícím ze Španělska, Itálie, Íránu, Velké Británie, Francie a USA je už nově umožněno cestovat do a ze země. Rozhodnutí vládních orgánů umožní mnoha lidem vrátit se domů po téměř dvou měsících.

Reklama

Všichni příchozí cestující však budou muset splňovat přísné pokyny kambodžského ministerstva zdravotnictví. Toto rozhodnutí přichází poté, co země úspěšně potlačila šíření nového koronaviru.

V rámci boje proti koronaviru je Kambodža jednou z nejúspěšnějších zemí jihovýchodní Asie. Od svého prvního případu koncem ledna zaznamenali v zemi pouze 122 případů a žádné úmrtí. Zároveň nebyly od začátku dubna v Kambodži zaznamenány žádné nové případy.

První opatření míří na lidi žijící v cizí zemi

Kambodža má výraznou populaci lidí ze zemí Evropy či Severní Ameriky. Odhaduje se, že v zemi žije téměř 200 000 cizinců.

Po vstupu do Kambodže bude muset nově každý cestující z výše uvedených zemí předložit osvědčení prokazující, že byl negativně testován na koronavirus. Dokument potvrzující negativní test by navíc neměl být starší než 72 hodin před příjezdem cestujícího do Kambodže.

Od každého turisty se navíc vyžaduje zdravotní pojištění s výškou krytí 50 000 dolarů.

Lety do Kambodže už ohlásily i první aerolinky

Vzhledem k velmi dobré situaci v Kambodži už mnoho leteckých společností projevilo zájem o zahájení letů do země. Mezinárodní dopravci jako jsou China Airlines a EVA Air už obnovily lety do a z kambodžského hlavního města Phnom Penh. Giganti jako Cathay Pacific, Emirates, Thai Airways a Qatar Airways pravděpodobně obnoví lety do Kambodže v červnu a červenci.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru