Connect with us

Tipy

Jaká jídla byste neměli jíst před letem

Jaká jídla byste neměli jíst před letem

Jsi hotovým gurmánem, co se jídla týče? My v Pelipeckách též nepohrdneme dobrým jídlem. Například i já si pamatuji, jak se mě doma ptali, zda jsem najedená, před tím, než jsem sedla do vlaku a jela do školy. Osobně se mi ale více osvědčilo jíst přímo ve vlaku a nenastupovat do něj s pocitem plného, až bolavého břicha. I cesta po jedné sklence vína byla jiná. Co teprve udělá s člověkem jídlo před letem letadlem? Vyplatí se si některá jídla odpustit. A jaká, ptáte se?

Reklama

V letadle obecně platí jednoduché pravidlo všeho s mírou, dalo by se říct. Je lepší si odpustit těžká jídla jak před letem do Bruselu, tak do dalekého Thajska. Podle odborníků je třeba se vyhýbat před letem hlavně jídlům, která vyvolávají pocit nafouknutí. No ano, žádné velké překvapení… Vždyť kdo by chtěl sedět v letadle vedle někoho, komu se břišní balon začal kudykoliv vyfukovat. Někteří jsou přesvědčeni o tom, že menší dieta před dlouhým letem může zmírnit příznaky jet lagu (pásmové nemoci). Pojďme se podívat, které typy jídel dokáží v letadle navodit silný nekomfortní pocit…

Fazole a čočka aneb luštěniny

Asi nikomu nemusíme vysvětlovat, proč. Nezapomeň, nikdo ti v letadle neuvěří, i když větu: „Ne, já to nebyl/a,“ povíte málem jako princ/ezna.

Kapustová zelenina

Brokolice nebo květák bývají častým odlehčením jídelníčku a občas i součástí diet. Jenomže vše má svá ale. Vláknina je sice super, ale ne tehdy, když hodláte delší dobu sedět v prostředí s nižším tlakem, a ještě mít břicho stlačené pásem…

Fruktóza

Malé množství ovoce by nemělo vadit (pokud nemáte žádnou poruchu, která vám takové stravování neumožňuje a máte zdravý žaludek). Máme na mysli spíše produkty s vysokým obsahem fruktozy, především džusy a sušené ovoce.

Mléčné výrobky

Nemusíš být v letadle, aby ti mléko a mléčné výrobky znepříjemnily den. Že tyhle pocity neznáš? Klidně se může stát, že se to během letu změní.

Perlivé nápoje

Je to jednoduché: to, co pošleš do břicha, bude v břichu. Pokud si ale dáš bublinky, bude plné bublinek a ty musí obvykle někudy vyjít…

Žvýkačka

Samozřejmě, pokud si budete potřebovat dát žvýkačku během vzletu kvůli vyrovnání tlaku v uších, je to naprosto v pořádku. Ale pak ji vyndejte. Nikdo se nechce začít dusit v letadle.

Fast food

Teplé, chutné, rychlé, často vynikající. Ale v případě letu je to pro váš žaludek hotové peklo.

Alkohol

Alkoholické nápoje jsou na tomto seznamu primárně ne kvůli nafukování, ale kvůli riziku dehydratace. Takže pokud neodoláš, nezapomeň vypít velké množství vody.

Přeloženo z Pelipecky.sk, autor původního článku Anna Ováryová.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru