Connect with us

Asie

Maledivy z Prahy od 14 793 Kč, termíny do dubna 2021

Maledivy z Prahy od 14 793 Kč, termíny do dubna 2021

Tropický ráj – písečné pláže, palmy, průzračná voda Indického oceánu, malé ostrůvky a atoly, které všechny spojuje jedno slovo – pohoda. Maledivy jakoby se prostě zastavily v čase, kde nevládne moderní doba a stres s ní spojený. A tenhle ráj si s Lufthansou nyní dopřeješ za pěknou cenu od 14 793 Kč! Navíc letíš jen s jedním přestupem ve Frankfurtu.

Reklama
 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecké společnosti Lufthansa
 • Kdy? Říjen – duben 2021
 • Příklad? Termín 1. – 16. prosince 2020
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo
Letenka screenshot

A co doklady na Maledivy?

Čeští občané nepotřebují vyřizovat víza, pokud jejich pobyt nepřesáhne dobu 30 dnů. Takže ti stačí cestovní pas (platný alespoň 6 měsíců po příjezdu na Maledivy). Doložit musíš i své ubytování na Maledivách (viz níže) a prokázat se zpáteční letenkou (při odletu platíš na letišti v Male odletovou daň 25 $).

Při vstupu se ale vyplňuje registrační karta, kde návštěvník uvádí adresu ubytovacího zařízení, ve kterém bude bydlet a dokládá k tomu všemu potvrzení o ubytování. Turisté by též měli doložit dostatek finančních prostředků na celou délku pobytu (minimálně 10 $), pokud se nejedná o organizovanou turistiku.

Maledivy a koronavirus

Maledivy se již otevřely turistům a od 10. září se musíš prokázat i výsledkem testu na COVID-19 (musí být vydáno max. 72 hodin před odletem z domovské země). Mimo toho musíš vyplnit i zdravotní kartu.

Veškeré podmínky vstupu a pobytu najdete ZDE.

Maledivy a očkování

Na Maledivách nejsou vyžadována žádná povinná očkování. Doporučená jsou ale základní cestovatelská – žloutenka typu A a B, břišní tyfus, tetanus a případně meningokok a pneumokok.

Maledivy a alkohol

Alkohol je na Maledivách zakázán! Tedy, ne striktně – jeho konzumace je povolena v resortech a na výletních lodích. Ale připrav se na pěkně mastné přirážky.

Malé tipy, co na Maledivách

 • Jak jsme již zmiňovali, ale pro jistotu ještě zopakujeme – na Maledivách je zakázán alkohol! Ne tedy úplně striktně – jeho konzumace je povolena v resortech a na výletních lodích. Ale připravte se na pořádně mastné přirážky.
 • Navštiv největší maledivskou mešitu, zapsanou dokonce na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Pojme více než 5 000 lidí. Pokud ji chceš navštívit, půjčí ti dovnitř i vhodný oděv, v němž absolvuješ i poutavou prohlídku.
 • Projdi si zdejší Islámské centrum.
 • Jestli chceš ochutnat čerstvě vylovené tuňáky, navštiv místní rybí trh.
 • Hned naproti máš zase trh ovocný. Určitě ochutnej tradiční tyčinku bondi, zabalenou v banánových listech.
 • A pokud jsi dobrodruh, nevynechej South Nilandhoo atol, s hlavním ostrovem Kudahuvadhoo. Ve svých vodách skrývá několik vraků lodí.

Levné ubytování na Maledivách

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí, zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Co je to – oštěpek na lyžích v dřevěném domku? ZAKOPANÉ! https://t.co/hVopsBKGmp2 dny dozadu
Exotický ostrov Réunion už od 8 490 Kč! (refundovatelné letenky) https://t.co/qmGITlVJb2 #letenky2 dny dozadu
Exotický ostrov Réunion už od 8 490 Kč! (refundovatelné letenky) https://t.co/qmGITlVJb22 dny dozadu
Kam na test na COVID-19? Vše o odběrových místech v ČR https://t.co/tSr66ZwJF5 #koronavirus2 dny dozadu
Dej šanci Polsku! Dovolená v Zakopaném od 2 290 Kč https://t.co/yw5LFZMmgu2 dny dozadu
Bezpečné země cestovatelského semaforu: vše co je třeba vědět o vstupu a tranzitu https://t.co/j6uLo54JpG #koronavirus2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Krypta katedrály Notre Dame je první částí, kterou po požáru otevřeli návštěvníkům https://t.co/PVy4EI2q9B #novinky3 dny dozadu
Pobyt ve 4* hotelu s neomezeným vstupem do welness od 3 590 Kč https://t.co/f9PPKHNepn3 dny dozadu
Pro návrat z rizikové země nezapomeň vyplnit formulář (odkaz v článku) https://t.co/9ETCU1O2tw #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru