Connect with us

Asie

PECKA DNE: Maledivy v sezóně již od 13 790 Kč, letenky z Německa i Prahy

PECKA DNE: Maledivy v sezóně již od 13 790 Kč, letenky z Německa i Prahy

Tropický ráj – písečné pláže, palmy, průzračná voda Indického oceánu, malé ostrůvky a atoly, které všechny spojuje jedno slovo – pohoda. Maledivy jakoby se prostě zastavily v čase, kde nevládne moderní doba a stres s ní spojený. Zároveň tu niajk ve velkém nevládne ani současná pandemie nového koronaviru.

Reklama

Co se dostupných akčních letenek týče, nejlevnější, i šikovnou variantou pro vás může být letenka společnosti Alitalia, s jedním přestupem v Římě za 13 790 Kč. Termíny nabízí od ledna do března 2021, takže stíháš i sezónu! Nutno ale dodat, že na Maledivy můžete díky jejich ideálním přírodním podmínkám zavítat prakticky po celý rok. Pak by se ti mohla opravdu líbit letenka 5* Qatar Airways, s termíny od března do září 2021, za 15 490 Kč, s odbaveným zavazadlem do 30 kg v ceně. Ovšem odpadly by vám okolnosti ohledně tranziu na německé letiště.

 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecké společnosti Qatar Airways
 • Kdy?  Březen – září 2021
 • Příklad? Termín 10. – 24. března 2021
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 7kg + 2kg příruční zavazadlo, 30kg odbavené zavazadlo
Screenshot letenky na Maledivy

A co doklady na Maledivy?

Čeští občané nepotřebují vyřizovat víza, pokud jejich pobyt nepřesáhne dobu 30 dnů. Takže ti stačí cestovní pas (platný alespoň 6 měsíců po příjezdu na Maledivy). Doložit musíš i své ubytování na Maledivách (viz níže) a prokázat se zpáteční letenkou (při odletu platíš na letišti v Male odletovou daň 25 $).

Při vstupu se ale vyplňuje registrační karta, kde návštěvník uvádí adresu ubytovacího zařízení, ve kterém bude bydlet a dokládá k tomu všemu potvrzení o ubytování. Turisté by též měli doložit dostatek finančních prostředků na celou délku pobytu (minimálně 10 $), pokud se nejedná o organizovanou turistiku.

Maledivy a koronavirus

Maledivy se již otevřely turistům a od 10. září se musíš prokázat i výsledkem testu na COVID-19, na němž je uvedeno i jméno cestujícího a číslo pasu (musí být vydáno max. 96 hodin před odletem z domovské země) – nově je toto pravidlo platné i pro děti starší 1 roku. Mimo toho musíš vyplnit i zdravotní kartu. (Kompletní podmínky v článku)

Maledivy a očkování

Na Maledivách nejsou vyžadována žádná povinná očkování. Doporučená jsou ale základní cestovatelská – žloutenka typu A a B, břišní tyfus, tetanus a případně meningokok a pneumokok.

Maledivy a alkohol

Alkohol je na Maledivách zakázán! Tedy, ne striktně – jeho konzumace je povolena v resortech a na výletních lodích. Ale připrav se na pěkně mastné přirážky.

Malé tipy, co na Maledivách

 • Jak jsme již zmiňovali, ale pro jistotu ještě zopakujeme – na Maledivách je zakázán alkohol! Ne tedy úplně striktně – jeho konzumace je povolena v resortech a na výletních lodích. Ale připravte se na pořádně mastné přirážky.
 • Navštiv největší maledivskou mešitu, zapsanou dokonce na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Pojme více než 5 000 lidí. Pokud ji chceš navštívit, půjčí ti dovnitř i vhodný oděv, v němž absolvuješ i poutavou prohlídku.
 • Projdi si zdejší Islámské centrum.
 • Jestli chceš ochutnat čerstvě vylovené tuňáky, navštiv místní rybí trh.
 • Hned naproti máš zase trh ovocný. Určitě ochutnej tradiční tyčinku bondi, zabalenou v banánových listech.
 • A pokud jsi dobrodruh, nevynechej South Nilandhoo atol, s hlavním ostrovem Kudahuvadhoo. Ve svých vodách skrývá několik vraků lodí.

Levné ubytování na Maledivách

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru