Connect with us

Cestopisy

Jaké suvenýry si dovézt z Paříže

Jaké suvenýry si dovézt z Paříže

Přichází poslední den vašeho výletu v pravděpodobně nejromantičtějším městě světa a vy ještě nemáte zakoupený ani jeden dárek? Nezoufejte a ani příliš nepřemýšlejte. Raději si přečtěte našich pár rad, které suvenýry si z Paříže nezapomenout přivézt a obdarujte své milované kouskem pařížské atmosféry. Francie je slavná pro mnoho věcí, tak se nebojte využít i toho, co je profláklé. Upřímně – stejně to chce mít doma každý… 🙂 Mimo naše tipy si klidně dovezte nějakou tu malou Eiffelovku, víno, sýry… Ale tady máte pár tipů na suvenýry, co mají v Paříži renomé.

Reklama
Ktoré suveníry si z Paríža nezabudnite priniesť

Óda na sladkou Francii

Pralinky různých příchutí, barev i vůní. Jistě, slavnější jsou ty belgické, ale ani francouzští cukráři nepokulhávají. A pro nadšence hyper zdravé verze sladkostí kupte čokoládu bez mléka, másla nebo smetany – se 100%-ním kakaovým máslem, z Charles Chocolatier. 424 příchutí z Alain Ducasse’s nebo ovocné alternativy z La Maison du Chocolat, to bude pro vás to pravé čokoládové!

Ktoré suveníry si z Paríža nezabudnite priniesť

Čím ale zaručeně uděláte dojem, jsou barevné makrónky od Ladurée. Upřímně, už jen návštěva kavárničky stojí za to (posuďte sami a podívejte se na krátké video). Makronky je třeba sníst do takových 5 dnů, takže si jejich nákup případně i přepravu v letadle dobře promyslete a kupte je v pravý čas.

Káva nebo čaj? Obojí!

Přivezte si vůni a romantiku francouzských kaváren do své kuchyně s pytlíčky zrnkové kávy z Belleville Brûlerie. Milovníci čajů určitě nadchnou porce sypaného čaje z historické pařížské čajovny. Například taková Mariage Frères vám nabídne až 500 balených variací a mimo to nabídne i atmosféru 17. století. Zahalí vás do kouzla svých voňavých čajů, které připomínají Vánoce v Paříži (Noel à Paris) nebo Noc ve Versailles (Nuit à Versailles).

Ktoré suveníry si z Paríža nezabudnite priniesť

Nostalgická Paříž

Rádi sbíráte to, co nese nějaký příběh a má „značku“ originality? Zavítejte do pařížských butiků se skleněným stropem z 19. století Jouffroy Passage, které v sobě skrývají množství fascinujících sbírek pařížských sběratelů. Najdete tam téměř vše. Od vintage razítek, přes staré knihy, plakáty, pohlednice až po vzácné autogramy.

Jouffroy Passage
Zdroj: timeout.com

Odneste si kousek z města módy

V čem spočívá to tajemství módy francouzských žen? Na to se zřejmě budete muset minimálně jednou podívat sami, než o tom stokrát jen slyšet a pídit se po internetu. Zaručeně se ale můžete stát její součástí. Udělejte si oddechové odpoledne v obchodě s doplňky a o dárky pro přátele nebudete mít nouzi. Nadčasovou hedvábnou šálou značky Hermès nic nepokazíte (i když je pravda, že se vaše peněženka dost provětrá…určitě najdete i nějaké levnější varianty). Pokud jste ale spíš typ, který se do obchodu chodí rád ztratit i na několik hodin, určitě zabloudíte do obchodů jako Colette, Gab & Jo nebo Merci.

Ktoré suveníry si z Paríža nezabudnite priniesť
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru