Connect with us
italská ulička

Koronavirus

Itálie vyžaduje test na COVID-19 při příchodu z těchto zemí. Kolumbii zakázalo zcela

Itálie vyžaduje test na COVID-19 při příchodu z těchto zemí. Kolumbii zakázalo zcela

Od středy, 13. srpna, nařídila Itálie lidem, kteří přijíždějí do země z Chorvatska, Malty, Řecka a Španělska, povinný test na COVID-19. Zároveň přidala Kolumbii na seznam „zakázaných zemí“.

Reklama

Změnu v omezeních oznámil ministr zdravotnictví Roberto Speranza. Země se snaží zabránit opětovnému nárůstu případů koronaviru, který hrozí při návratu lidí z některých prázdninových destinací. Test musí podstoupit všichni, kteří přes zmíněné země projížděli, i nebo se v nich zdržovali posledních 14 dní.

Itálie také prodloužila do září některá opatření, jako nošení roušek v uzavřených veřejných prostorách a vzdálenost alespoň metr mezi lidmi, uvádí portál Ekathimerini.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru