Connect with us
Dubrovnik, Chorvatsko

Koronavirus

Home office v Chorvatsku: Jak na to?

Home office v Chorvatsku: Jak na to?

Chorvatsko rozšířilo krátkodobá povolení k pobytu i pro cestovatele mimo EU. Podmínkou je práce na dálku pro firmu, která není v Chorvatsku registrována.

Reklama

Dočasný pobyt je povolen na dobu maximálně jednoho roku. Účastníky tohoto programu mohou navštívit i nejbližší členové rodiny. Uchazeči, kteří potřebují víza k pobytu v Chorvatsku, musí v zahraničí podat přihlášky na příslušných konzulátech.

Podmínkou také je přiložit čistý trestní rejstříků, kopii platného cestovního dokladu, doklad o zdravotním pojištění a pracovní smlouvu. Nutný je i výpis z banky jako důkaz pravidelného příjmu, přičemž na účtu musí mít zájemci minimálně 3 802 € dostupných po dobu 12 měsíců, píše Lonely Planet.

Když uchazeči splní všechny podmínky, mohou si užít pohádkový homeoffice s krásnými plážemi, historickými pevnostmi a kulturním dědictvím ukrytým v mnoha úžasných muzeích. Nemluvě o nádherných jezerech a vodopádech nebo turistických a cyklistických stezkách.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Srdcem cestovatel a v minulém životě Newyorčan: s Lukášem o jeho cestách po Africe i Brazílii https://t.co/7rYdyJQogl20 hodinami dozadu
Kam se vydat v Dominikánské republice? 11 TOP pláží https://t.co/M2A9BgcjbB1 dnem dozadu
10 tipů, jak cestovat bezpečně a zodpovědně i během pandemie https://t.co/fWBXTPb2lr #koronavirus3 dny dozadu
10 tipů, jak cestovat bezpečně a zodpovědně i během pandemie https://t.co/fWBXTPb2lr #novinky3 dny dozadu
Číná zavedla povinné COVID-19 testování z konečníku pro příchozí cestující https://t.co/lJPtofl7Ay3 dny dozadu
Číná zavedla povinné COVID-19 testování z konečníku pro příchozí cestující https://t.co/lJPtofl7Ay #koronavirus3 dny dozadu
SLEVA 50%: Azory a Madeira v super luxusní business třídě na léto za 10 590 Kč https://t.co/QULfLoq8kT3 dny dozadu
-50% SLEVA na luxusní byznys letenku: Cancún od 28 990 Kč https://t.co/8LplXU5W4O3 dny dozadu
Seychely se od 25. 3. plně otevřou návštěvníkům z celého světa, ke vstupu postačí PCR test https://t.co/gTnIJNBIRo #koronavirus3 dny dozadu
Seychely se díky očkování a kolektivní imunitě brzy stanou jednou z nejbezpečnějších destinací https://t.co/nqF8stLdtv #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru