Connect with us
Gran Canaria

Cestopisy

Drink u moře, adrenalin na kole, tanec pod hvězdami. I to je Gran Canaria!

Drink u moře, adrenalin na kole, tanec pod hvězdami. I to je Gran Canaria!

Ležíš v teplém písku, posloucháš šum moře, zatímco tvůj pohled spočine na zasněžených vrcholech vysokých štítů. Právě jsme ti prozradili jeden z faktů svědčících o unikátnosti ostrova Gran Canaria. Nestačí ti to? Prosíš si také tipy na výlety, párty, místa na dokonalé selfie? Také informace o vodních sportech a turistických atrakcích? Nebo dokonce i levné letenky? No tak dobře, pojďme na to.

Reklama
Gran Canaria

3. největší a 2. nejlidnatější kus Kanárských ostrovů Gran Canaria se nachází 210 km od pobřeží Afriky a je nazýván „malým kontinentem“. Po úvodu asi nebude žádné překvapení, když řekneme, že je ostrovem rozmanitosti. Ve vnitrozemí vládne divoká romantika, na pobřeží se táhnou rozsáhlé pláže a vesnice jsou doslova malebné, některé považovány za nejkrásnější ve Španělsku (však víš, Kanárské ostrovy jsou administrativním společenstvím Španělska).

Gran Canaria
Zdroj fotky: Tourist Board of Gran Canaria (www.grancanaria.com)

Počasí na plavky skoro vždy

Na ostrově Gran Canara vládne pouštní klima. Mezi květnem a srpnem vůbec neprší, ale mezi říjnem a dubnem jsou typické srážky (ale ne moc ani příliš často). To, co je důležité: počasí je příjemné během celého roku. Teplota je nejnižší v lednu, teploty jsou podobné jako u nás v květnu, v Česku. I průměrná teplota nejteplejšího měsíce srpna je o něco vyšší než v našich končinách. Podnebí jižní části ostrova je mírně teplejší vždy, samozřejmě.

Gran Canaria
Zdroj fotky: Tourist Board of Gran Canaria (www.grancanaria.com)

Bílý písek, barevný drink (pláže)

Gran Canaria nabízí více než 80 pláží s bílým pískem nebo štěrkem. Najdeš mezi nimi i velký počet těch legendárních černých sopečných. Třpytivě tyrkysová voda je tak působivá, až se ti bude zdát, že je to místo nějakého natáčení.

Tyto pláže patří mezi nejlepší na Kanárských ostrovech. Mají co nabídnout každému a pro každou náladu: od odlehlých, romantických zátok přes místa na vodní sporty až po městské pláže v dosahu stylových obchodů a skvělých restaurací a pobřežní pláže s bary a místními DJ nastoupenými na písku.

Gran Canaria
Zdroj fotky: Tourist Board of Gran Canaria (www.grancanaria.com)

Mezi známé pláže patří například Las Canteras (oblíbená mezi surfaři, podle mnoha jedna z nejlepších pláží celého světa), Playa de Mogan (ideální k odpočinku, opalování a letnímu lenošení) nebo Amadores (umělá pláž plná restaurací a barů).

Jedno město, tisíc tváří: Las Palmas

Las Palmas je s téměř 400 000 obyvateli největším městem Kanárských ostrovů a společně se Santa Cruz de Tenerife druhým hlavním městem Kanárských ostrovů. Je plné pláží a nabízí nekonečné množství zábavy.

Nejkrásnější částí Las Palmas je historické staré město, čtvrť Vegueta. Určitě se vyprav na pěší turistiku mezi nádherné staré budovy a nezapomeň navštívit ani některá ze zajímavých muzeí. Je to autentická část města s nezaměnitelnou španělskou atmosférou.

Další oblíbenou oblastí je Calle Triana, hlavní nákupní ulice města, která je ve dne i v noci plná lidí. Kromě výkladů se nezapomeň podívat i na fantastická díla místní architektury. Nenech si ujít návštěvu nádherného městského parku Doramas Park v blízkosti přístavu, užij si procházku mezi zajímavými rostlinami s fontánou, rozkošným rybníkem a vodopádem.

Gran Canaria
Zdroj fotky: Tourist Board of Gran Canaria (www.grancanaria.com)

Všude s foťákem, a to zejména na tato místa

Napsat samostatný úsek o fotogenických místech ostrova Gran Canaria naprosto nedává smysl. Opravdu, celý ostrov je totiž místem pro výrobu nádherných vizuálních vzpomínek. Pokud bychom ale chtěli vyzvednout nějaká unikátní panoramata, tak nemůžeme vynechat například Jardin Canario. Tuto botanickou zahradu založil v roce 1950 švédský botanik Eric Sventenius. Je domovem neuvěřitelně bohaté flóry s přibližně 500 druhy rostlin. Najdeš zde například dračí stromy, kanárské palmy a za nejlepší část se považuje kaktusová zahrada.

Roklina Las Vacas je známou turistickou atrakcí, ale a za svou popularitu vděčí právě tomu, že na sociálních sítích vypadá velmi působivě pro své zvláštní skalní útvary zvané Tobas de Colores. Hodně se podobá slavnému Antelope Canyonu ve Spojených státech. Nevýhodou v posledním období je, že jelikož jde o velmi trendy, ale zároveň malé místo, bývá dost přeplněné.

Gran Canaria
Zdroj fotky: Tourist Board of Gran Canaria (www.grancanaria.com)

Bylo by hříchem nezmínit vyhlídkové místo El Balcón (aneb Mirador Anden Verde). Nachází se na dalekém západě ostrova Gran Canaria, visí nad mořem na vrcholu strmého útesu a nabízí nádherný výhled na Atlantský oceán. Naskytne se ti jasný pohled na klikatou stěnu mořských útesů, která se trefně nazývá Dračí ocas. Když otočíš svůj pohled na ostrov, uvidíš údolí La Arena a širokou zelenou La Aldea de San Nicolás.

Gran Canaria
Zdroj fotky: Tourist Board of Gran Canaria (www.grancanaria.com)

Přes den oddech, v noci život

Není žádným tajemstvím, že Kanárské ostrovy mají silnou tradici diskoték a nočních klubů. Poslední roky jsou ostrovy populární i z pohledu interpretů. Vystupují zde ti nejuznávanější světoví DJ. A díky výbornému klimatu není o párty náladu nouze v žádném ročním období. Mnohé kluby mají také venkovní taneční prostory pro ty, kteří se chtějí bavit pod hvězdami.

Ty nejstabilnější párty centra se nachází v hlavním městě a na jihu ostrova. Las Palmas, Playa del Inglés a Maspalomas jsou oblasti, které nikdy nespí. Noční zábavu můžeš začít ještě při denním světle na nějaké lodi a pak pokračovat v klubu plném zahraničních studentů. Mezitím si dáš několik krátkých přestávek v barech s přátelskými místními a užiješ si euforický pocit svobody.

Jestli chceš zažít skutečnou tradiční fiestu, cestuj na Gran Canaria během karnevalu. Zažiješ velkolepý, barevný a vzrušující festival, který trvá několik bláznivých dní.

Gran Canaria
Zdroj fotky: Tourist Board of Gran Canaria (www.grancanaria.com)

Trocha adrenalinu neuškodí

Může to vypadat tak, že Gran Canaria je ideální destinací pro absolutní nehybný odpočinek. Ve skutečnosti má však v zásobě několik adrenalinových aktivit na každý den i pro ty, kteří preferují aktivní dovolené. Může to být lezení po skalách, surf, kite, paragliding nebo dlouhé romantické (nebo vražedné kardio) výlety na kole. Když po prohýřené noci toužíš po něčem klidném, vydej se na golf, potápění nebo něžné plachtění. Hory také nejsou jen na okrasu, na ostrově Gran Canaria můžeš vyrazit i na vydatné túry ve vyšších polohách.

Pokud jsi spíše na organizovanější aktivity, najdeš zde také kvalitní zábavní a tematické parky. V Sioux City můžeš být jeden celý den, v Aqualandu si užiješ adrenalin na skluzavkách a v Pueblo Canario se dokonce naučíš i něco o kanářské kultuře.

Gran Canaria
Zdroj fotky: Tourist Board of Gran Canaria (www.grancanaria.com)

Jak chutná Gran Canaria?

Gran Canaria má své vlastní chutě, ale také nabízí ochutnávky z každé části světa – buď v gastronomických zařízeních, nebo v tržnicích. Každý si zde najde jídla podle své chuti: čerstvé ryby, mořské plody, maso, zeleninu, ovoce, zdravé i nezdravé, velké i malé, syté i lehké. Kromě malých, místních podniků jsou zde také luxusní restaurace. No a téměř každé město na ostrově jednou týdně pořádá tzv. mercadillo (jarmark), kde se prodává čerstvé ovoce, zelenina a řemeslné výrobky.

Gran Canaria
Zdroj fotky: Tourist Board of Gran Canaria (www.grancanaria.com)

Akční letenky na ostrov Gran Canaria

Zdroj ilustrační fotky: Tourist Board of Gran Canaria (www.grancanaria.com)

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3.7/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru