Connect with us
Gin&tonic

Cestopisy

Gin festival v Londýně

Začátek roku bývá pro mnohé z nás často dost náročný. Odkoulení se do práce po vánoční dovolené, prudký náběh na zkouškové a milion předsevzetí, které už teď nedodržujeme. Možná by to chtělo zase trochu vypnout, co říkáte? V Londýně jsou na to připravení! Sice až v červnu, ale vždycky je přece super se mít na co těšit! Ono to totiž nemusí být vždycky jen o Big Benu, Toweru, nudné prohlídce muzea Madam Tussauds a fish’n’chips. My jsme ochotní pojmout ten anglický klenot trochu netradičně. Jdete do toho s námi?

Reklama

Neonový nápis London.

Není žádným tajemstvím, že Londýňané milují gin. Aby to dali dostatečně najevo, vytvořili si k tomu dokonce celosvětovou událost. Každoročně se do této britské metropole sjíždějí lidé z celého světa, aby oslavili jeden z nejoblíbenějších dní v roce – Světový den ginu. Původní idea byla prostá: dát dohromady lidi z celého světa, s legitimní záminkou vypít hooodně tohoto omamného nápoje. Tradice letos slaví desáté výročí a oslavy propuknou ve více než 30 zemích. Návštěvníci budou mít opět příležitost vyzkoušet nepřeberné množství těch nejkvalitnějších ginů z celého světa, a to v nejrůznějších modifikacích. Ať už milujete klasiku gin&tonic, koktejl Tim Collins a Negroni, bondovskou klasiku martini nebo cokoliv jiného, určitě se domů nevrátíte zklamaní. A pravděpodobně ani střízliví.

Řada různobarevných sklenic na baru.

Akce trvá čtyři dny v termínu od 7. do 10. června a můžete se těšit až na 100 londýnských barů, které vás přivítají s otevřenou náručí. Jedná se o opravdu zajímavý zážitek. Vstupenky si musíte koupit předem a ke každé z nich dostanete oficiální festivalovou sklenici, ze které se to bude pít jedna radost. Samozřejmostí je také bohatý doprovodný program s hromadou vynikajícího jídla, pop-up tematické obchůdky a celovečerní party! Ale pozor, OVER 18’s ONLY!

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru