Connect with us

Koronavirus

flydubai poletí nejdříve v červnu, stále řeší repatriace občanů

flydubai poletí nejdříve v červnu, stále řeší repatriace občanů

Lowcostový dopravce flydubai včera oznámil, že nebude pokračovat v pravidelných letech cestujících dříve než v červnu. Osobní lety jsou aktuálně pozastaveny až do 4. června, zatímco některé repatriační lety se budou nadále uskutečňovat.

Reklama

Letecká společnost své lety zastavila 24. března, kdy došlo v důsledku bezprecedentní globální krize k zavření hranic a zavedení speciálních opatření. Původně měla být dočasná pauza ukončena 7. dubna, nakonec se komerční lety obnoví zřejmě až o dva měsíce později.

Podle pokynů Všeobecného úřadu pro civilní letectví (GCAA) bude flydubai pokračovat v odstávce, dokud se situace v zemi nezlepší.

To však neplatí pro dubajské aerolinky Emirates, které si vyjednali výjimku. Od vypuknutí pandemie v podstatě nepřestali létat, avšak aktuálně létají pouze jednosměrně z Emirátů a stejně jako flydubai – zaměřují se na repatriaci občanů domů.

Společnost flydubai provedla už 64 repatriačních letů do 16 zemí. Létaly například i do států jako Írán, Afghánistán a Somaliland. Repatriační služby lowcostových dubajských aerolinek pomohly při cestě domů více než 9 tisícům lidem.

Zdroj: SimpleFlying.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK19 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus20 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus20 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx20 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus22 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru