Connect with us

Asie

Pokud pojedeš na Filipíny, nevynechej ostrov Bohol!

Pokud pojedeš na Filipíny, nevynechej ostrov Bohol!

Čokoládové hory, krásné pláže, nejmenší opičky na světě a plavání se želvami. Že ti nedává ta první věta smysl? Ale dává, stačí se vydat na filipínský ostrov Bohol! Zažiješ tu toho za pár dní opravdu hodně, stejně jako na sousedním ostrově Cebu. Sepsal jsem proto 6 důvodů, proč se vyplatí navštívit Bohol – tyhle atrakce určitě nevynechej:

Reklama

Chocolate Hills

Komplex 1 268 kulatých čokoládových kopečků je něco, co by si neměl vynechat! Na padesáti kilometrech čtvercových se k obloze tyčí stovky kopečků dosahujících výšky 120 metrů.

Čokoládové hory jsou boholskou specialitou – tráva na nich jednoduše hnědne do čokoládova.

Ale čísla nehrají žádnou roli. Až když se na ty čokoládové kopce podíváš z vyhlídky, pochopíš, v čem je tento kopcovitý zázrak tak unikátní. Pokud si navíc půjčíš čtyřkolku a dáš si hodinovou jízdu po okolí Chocolate Hills, zážitek bude dokonalý.

Z některých věcí člověk nikdy nevyroste. Jízda čtyřkolkou po Boholu baví všechny věkové kategorie!

Jízda je bezpečná a budeš se mít stále na co dívat.

Ale vždyť to není čokoládový kopec?!

Philippine Tarsier Sanctuary

Tarsius, nebo když chcete Nártoun Filipínský a jeho dočasný domov – Philippine Tarsier Sanctuary – je dalším z turistických míst, kam se zřejmě podíváš, pokud budeš chtít vidět to nejkrásnější z ostrova. Nártouni jsou nejmenší primáti na světě a jsou velmi plaší. Přes den odpočívají v korunách stromů a ty si je za malý poplatek můžeš prohlédnout nedaleko boholské vesničky Corella. Je to míto, kde Nártouny zachraňují a později vracejí do volné přírody.

Nártoun Filipínský je tak malý, že si ho často ani nevšimneš.

Alona beach, Panglao

Na Bohol se nejlíp dostaneš z Cebu City a krom božského Boholu je ti pak k dispozici i ostrůvek Panglao, který s Boholem spojují dva mosty. Na Panglau se též nachází nejoblíbenější plážové letovisko ostrova, pláž Alona Beach. Ideální na koupání i šnorchlování. Pokud preferuješ komfortnější opalování, vyraz na sousední Dumaluan Beach.

Alona Beach skutečně patří mezi to nejkrásnější z ostrova Bohol resp. jeho souseda Panglao.

Mají tu i mahagonový les!

Pokud se budeš pohybovat v okolí Chocolate Hills, určitě se na chvíli zastav i u vesničky Loboc v lidmi vysazeném mahagonovém lese. Zastávka na pět minut. Zaposlouchej se jen tak do zvuků lesa v příjemném prostředí, ve stínu vysokých mahagonových stromů! A udělej si samozřejmě pár fotek!

Mahagonové stromy jsou velmi vysoké, tak trochu mi připomínaly sekvoje z Kalifornie.

Řeka Loboc a plavba po ní

Plavbu po řece Loboc považuji za jeden z nejlepších zážitků. Zaplatíš si vstupné, konzumné a párhodinová jízda nádhernou džunglí může začít! Na lodi je all you can eat bufet a výborná živá hudba, doporučuji! Kromě plavby si tu můžeš dohodnout i adrenalinové zipline skrze džungli, které příště určitě vyzkouším!

Plavba lodí po řece Loboc je oblíbenou turistickou atrakcí na Boholu.

Čekají tě krásné výhledy a hodně dobrého jídla.

O krásná zátiší není na řece Loboc nouze!

Cestou z plavby po řece jsem se stavil podívat se na známý bambusový most. Běž i ty, pěkně se to pod tebou houpe… 

A ty už si plaval se želvami?

Bohol nabízí i kupu mořských dobrodružství jako sledování delfínů nebo plavání se želvami. Pokud si chceš splnit svůj sen a šnorchlovat s těmito úžasnými zvířátky, na Boholu máš výbornou příležitost. Všechno se to děje v okolí ostrova Panglao, poptej se na výlet přímo v hotelu nebo v turistickém centru.

Krásné želvičky všech možných velikostí uvidíš v okolí ostrova Panglao.

Akční letenky na Filipíny

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3.7/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru