Connect with us
Květy

Cestopisy

7 rozkvetlých míst, která nastartují vaše jaro

7 rozkvetlých míst, která nastartují vaše jaro

Jaro neklepe na dveře, ono už na ně doslova buší. A s ním se samozřejmě objevují i první rozkvetlé třešně jako z japonských pohlednic. Ano, na první pohled možná trochu kýč, ale po ne příliš barevné zimě jsme za trochu hřejivého slunce a barev v zahrádkách opravdu vděční. Zkrátka na jaro jsme se těšili jako malí, a proto jsme sepsali místa, kde se to jarními květy jenom hemží.

Reklama

1. Amsterdam

Hned ze začátku nemusíme nikam extrémně daleko. Nizozemský Amsterdam je nejpůsobivější asi právě na jaře. V rozpuku jsou nejen všemi barvami malované tulipány, ale také ony třešňové stromy, například v parku Amsterdamse Bos. Byl vybudován v 30. letech minulého století a je třikrát větší než proslulý Central Park v New Vorku. Je super pro obyčejnou procházku, ale také zde můžete kempovat, jít si zaplavat, půjčit si kajak, kánoi či kolo, sledovat vysokou zvěř nebo se zúčastnit několika desítek akci, které se zde konají. Navíc se v Amsterdamu každoročně koná oslava narozenin krále Viléma Alexandra, které spadají na 27. dubna. Každý nizozemský občan dostane volno a může oslavovat. A že se jedná o zatraceně pořádnou party asi ani zmiňovat nemusíme.

Park v Amsterdamu.

Zdroj: Adam Szuly | Dreamstime.com

2. Washington D.C.

Washington na jaře je taková naše srdcovka. Odrazy rozkvetlých stromů ve vodní nádrži u Lincolnova a Washingtonova památníku si tu fotku prostě vyžadují. Každý rok se zde na oslavu těchto růžových obrů koná festival pojmenovaný jako National Cherry Blossom Festival, kterého se běžně zúčastní až 1,5 milionu lidí. V rámci festivalu se oslavuje také spojení USA a Japonska, které započalo právě třešňovými stromy darovanými Distriktu tokijským starostou Yukio Ozakim v roce 1912.

Rozkvetlé třesně kolem Washingtonova monumentu.

3. Hirosaki Park

A když už jsme u toho Japonska, vynechat ho z našeho seznamu by bylo jako vynechat jídlo před večírkem – zkrátka bychom toho nakonec hodně litovali. Vybrat jen jedno místo je nemožné, ale uskromnili jsme se na tři. Prvním z nich je Hirosaki Park, který se nachází na samém severu ostrova Honšú, v prefektuře Aomori. Každý, kdo jej navštívil tvrdí, že je to jedno z nejkrásnějších míst na světě. Obzvlášť pak na jaře, kdy se k volně potulujícím srnám přidávají ony proslulé bujné koruny rozkvetlých sakur. Můžete si tam půjčit loďku a užít si je i z trochu jiné perspektivy. Romantika level nekonečno.

Řeka v Hirosaki Park, Japonsko.

Zdroj: Hiro1775 | Dreamstime.com

4. Kamogawa

Naším druhým japonským miláčkem se stala řeka Kamogawa ve městě Kyoto, jejíž břehy jsou nejoblíbenějším procházkovým spotem pro domácí i turisty. S prvními teplými dny se pro kolemjdoucí otvírají terasy a zahrádky místních restaurací a ze zdravotní procházky se tak rázem může stát i gastronomický zážitek. Potkat zde můžete běžce, cyklisty, malíře, gejši, ale i obyčejné lidi, kteří zde přišli relaxovat a sdílet své životní příběhy s každým, kdo o ně projeví zájem.

Žena na procházce kolem řeky Kamogawa.

Zdroj: Hsu Yu Sheng | Dreamstime.com

5. Jošino

Poslední japonskou lokalitou je horský hřeben Jošino, nacházející se u stejnojmenného města, jen hodinu autem od Ósaky.  Najdete tam přes 30 tisíc třešňových stromů, díky kterým se toto místo stalo jedním z nejfotografovanějších v celém Japonsku. Jedná se o výchozí bod poutní stezky k hoře Ómine a již po staletí jde o posvátné místo. Od roku 2004 se Jošino společně s horami Koya a Kumano dostalo pod záštitu Světového dědictví UNESCO.

Poutní cesta zarostlá sakurami na hřebenu Jošino.

6. Yuantouzhu

V Asii ještě chvilku zůstaneme. Tentokrát v čínském parku Yuantouzhu, kterému se také říká želví hlava. Přezdívka vznikla na základě toho, že poloostrov, na kterém se park nachází, shora vypadá jako želva, která odpočívá s hlavou v místním jezeře Taihu. To je mimochodem třetí největší sladkovodní jezero v celé Číně. Pokud vás neosloví rozkvetlé třešně, pak to určitě budou lekníny líně se povalující na hladině nebo ostrov Xian Dao, ke kterému vás dopraví malé loďky.

Park Yuantouzhu v Číně.

7. Paříž

Jak jsme začali, tak chceme také skončit. Něčím, co je blízko. A ano, uznáváme, zakončíme to pořádným romantickým kýčem, ale jarní Paříž je prostě top! V každém ohledu. V létě s rozehřátým betonem, na podzim pod sychravým mrakem nebo v zimě kdy vám bude pod Eiffelovkou mrznout zadek to prostě není ta Paříž z filmů, kterou chcete zažít. Jaro v této metropoli probouzí život a nabízí jí ve své nejpůsobivější podobě. Zejména pak u gotické katedrály Notre-Dame se vám díky narůžovělým stromům naskytne skutečně malebný pohled.

Katedrála Notre-Dame v Paříži.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
1 Comment

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw1 dnem dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky1 dnem dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus1 dnem dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus1 dnem dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a402 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru