Connect with us

Letenky

Faerské Ostrovy z Berlína za 5 990 Kč!

Faerské ostrovy nepatří mezi nejnavštěvovanější destinace a roli v tom může hrát právě to, že si tak nějak žijí ve stínu turisticky mnohem navštěvovanějšího Islandu, a to na půl cesty směrem k západnímu pobřeží Norska. Ani zdaleka to ovšem neznamená, že by se jednalo o místo o něco méně zajímavé. Faerské ostrovy pamatují dlouhou historii, která se začala psát už více jak 3000 let př. n. l., kdy byly poprvé osídleny. Za tu dobu se zde mimo jiné vystřídali i Vikingové. Dnes ostrovy patří pod Dánsko, i když si do velké míry zachovávají svoji vlastní autonomii, o čemž svědčí i vlastní vlajka.

Reklama

Ostrá skaliska Faerských ostrovů

Faerské ostrovy jsou na první pohled nehostinným místem, plné ostrých skalisek a všude přítomného mechu. Právě díky tomu mají ale nezapomenutelnou atmosféru. Na celém ostrově najdete přibližně 50 000 místních obyvatel. Tak malé číslo je už solidní zárukou, že před shonem velkých měst utečete s jistotou. A jestli hledáte důkaz, který by vás přesvědčil o tom, že Faerské ostrovy stojí za to, stačí se podívat na následující fotografie.

 

Chata na Faerských ostrovechJezero na Faerských ostrovech Faerské ostrovy Domky porostlé mechem

Jedním z hlavních lákadel těchto ostrovů jsou možná trochu překvapivě ptáci. Právě tady najdete ptačí kolonii na ostrově Streymoy, který je oblíbeným místem pro fotografy tohoto zvířecího druhu. Díky místním vodám bohatých na ryby, zde napočítáte na 280 druhů ptáků, které sem více, či méně pravidelně, přilétají hnízdit. Mezi nimi najdete například i známé Papuchalky. Ať už ale na Faerské ostrovy vyrazíte za jakýmkoliv účelem, mějte na paměti, že počasí je zde velmi nevyzpytatelné. Zatím co v jednu chvíli vám může být vedro jak v peci, o pár minut později, budete rádi, že jste si ten teplý svetr od babičky nakonec přece jenom vzali. Stejně jako v jiných severských destinacích i tady platí, že nepromokavého a funkčního oblečení není nikdy dost. Zatím co v létě teplota pohybuje kolem 11°C v zimě padá na 3°C. Většinu roku zde prší a často panují mlhy, které ovšem ostrovům dodávají jedinečné, až tajemné kouzlo.

Papuchalk na Faorských ostrovech

Abyste si ale nemysleli, že Faerské ostrovy jsou jen o ptactvu najdete tu i…ovce. Právě od nich je odvozen název tohoto souostroví (Færøerne), který v překladu znamená Ovčí ostrovy. Ty najdete prakticky u každé místní vesničky nebo města, které bývají tradičně barevně laděny a kontrastují tak s místní drsnou přírodou.

Ačkoliv se toto souostroví může zdát jako posledním místem, kam by se běžný cestovatel rád podíval, jedná se o jedinečné místo plné pohostinných lidí a dechberoucími scenériemi, na které do smrti nezapomenete, i pokud se na ně vydáte bez foťáku. Co se týče cestování po ostrově, nemusíte mít obavy. Pravděpodobně nejlepší volbou je zapůjčení auta, se kterým se dostanete prakticky všude, a to po místních udržovaných silnicích i podmořských tunelech, které propojují hlavní z ostrovy.

Ovce na Faerských Ostrovech

Pokud vám z fotografií běhá mráz po zádech a Faerské ostrovy patří mezi váš šálek čaje, rozhodně neváhejte a vydejte se okusit jejich jedinečnou atmosféru. Využít můžete například posledních termínů a na místo se vydat pohodlně letecky z Prahy. Zpáteční letenku s jednodenní zastávkou v Kodani nyní pořídíte za 6 790 Kč.

Lety operuje letecká společnost SAS Scandinavian Airlines:

Berlín – Faerské ostrovy – Berlín

za 5 990 Kč

Termíny: srpen – říjen

Cena letenky nezahrnuje odbavené zavazadlo.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru