Connect with us
Bali

Asie

Ostrov Bali je otevřen: očkovaní turisté už nepotřebují PCR test před odletem

Ostrov Bali je otevřen: očkovaní turisté už nepotřebují PCR test před odletem

Očkovaní turisté už při cestě na Bali nepotřebují negativní PCR test před odletem.

Reklama

Při vstupu na Bali je třeba se prokázat:

  • platnými vízy,
  • zpáteční letenkou, případně jednosměrnou letenkou do jiné země,
  • kompletním očkováním – minimálně 14 dní před příjezdem,
  • staženou a vyplněnou Peduli Lindungi aplikací,
  • vyplněným formulářem e-CD,
  • rezervací ubytování ze seznamu Bali Hotels Association Member CHSE,
  • cestovním pojištěním, které pokrývá náklady spojené s onemocněním COVID-19.

Po příjezdu na letišti cestujícím změří teplotu. V případě teploty vyšší než 37,5 °C musí pasažéři podstoupit PCR test na vlastní náklady.

Za kompletní očkování se považuje očkování jednorázovou vakcínou, dvěma cykly vakcíny v případě dvoucyklové vakcíny nebo booster vakcínou. Výjimku z očkování mají děti a mládež do 17 let.

Pro neočkované cestující platí povinnost 5denní karantény, PCR test před odletem a další PCR test 4 dny po příjezdu.

Co platí pro překonané?

Pokud vám byl maximálně 30 dní před odletem potvrzen pozitivní nález na COVID-19 a byli jste prohlášeni za neaktivní v přenášení COVID-19, platí výjimka z povinnosti prokázat se očkovacím průkazem a negativním PCR testem před odjezdem. To vše pod podmínkou, že po příjezdu souhlasíte s PCR a přiložíte potvrzení od lékaře nebo potvrzení o uzdravení z COVID-19 od státní nemocnice země odletu nebo ministerstva, které v zemi vykonává vládní záležitosti v sektoru zdravotnictví odchodu s uvedením, že dotyčná osoba již aktivně nepřenáší COVID-19.

Akční letenky na Bali

Letenky na Bali můžeš rezervovat opět i s luxusními 5* aerolinkami EVA Air. Tchaj-wan totiž opět cestujícím povolil tranzit přes mezinárodní letiště Taoyuan.

Proč letět s EVA Air?

Značka EVA Air je mezi českými cestovateli dobře známá, aerolinky létají do Vídně již více než 26 let. Linku do Vídně společnost obsluhuje exkluzivně typem Boeing 787-9 Dreamliner s komfortní ekonomickou třídou a špičkovou byznys třídou Elite. Díky EVA Air začali Češi létat do Thajska, Myanmaru, Tchaj-wanu, Indonésie a jiných exotických destinací velmi komfortně – poměr ceny a kvality je u EVA Air jeden z nejlepších ze všech leteckých společností.

letadlo společnosti eva air

Zdroj: Welcome Back to Bali

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.2/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru