Connect with us
easyJet

Koronavirus

Střední sedadla zůstanou prázdná. EasyJet ukázal, jak to bude vypadat po restartu

Střední sedadla zůstanou prázdná. EasyJet ukázal, jak to bude vypadat po restartu

Nízkonákladové britské aerolinie easyJet plánují po obnovení letů nechávat na palubě neobsazená sedadla. Chtějí tak zajistit dostatečný odstup mezi pasažéry. Volná zůstanou po novém místa uprostřed mezi sedadly u okna a uličky.

Reklama

Výkonný ředitel easyJetu Johan Lundgren uvedl pro BBC, že nové opatření má povzbudit lidi k tomu, aby po ukončení omezení opět využívaly leteckou dopravu.

Podle Lundgrena nakonec letadla pravděpodobně po uvolnění koronavirových omezení i tak nebudou přeplněné a aerolinie si tak budou moci dovolit nechat volná místa na palubě.

Zimní sezóna zatím vypadá slibně

Britský dopravce, létající po celé Evropě, zaregistroval poslední týdny meziroční nárůst rezervací na zimní sezónu. Přispěly k tomu zejména přesuny letenek na pozdější termíny u zákazníků, kterým koronakrize zmařila cestovní plány.

Aerolinie musely na konci března uzemnit celou flotilu svých letadel. Podle informací představitelů letecké společnosti má firma dostatek peněz, aby zvládla současný výpadek letů i na delší období.

Mohlo by vás zajímat:

Zdroj fotografí: Unsplash.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
1/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru