Connect with us

Evropa

Kam vyrazit k moři? Tady jsou levné letenky na nejbližší týdny

Kam vyrazit k moři? Tady jsou levné letenky na nejbližší týdny

Ještě jsi si nenaplánoval(a) dovolenou a přemýšlíš, kam by bylo nejlepší vyrazit? V tomto článku jsme pro tebe připravili výběr zemí, které v současné době patří mezi bestsellery. Na konci článku najdeš pobyty a letenky do TOP destinací za nejlepší ceny. Článek pravidelně aktualizujeme.

Reklama

Neapol

Neapol, která je hlavní metropolí Kampánie, uchvátí svou jedinečnou kombinací historie, kultury a autentického italského životního stylu. Projdi se po malebných uličkách plných historie, kde každé zákoutí vypráví svůj vlastní příběh. Navštiv fascinující podzemní katakomby a majestátní hrad Castel dell’Ovo, který se nachází v čtvrti Santa Lucia a nabízí exkurzy do časů dávno minulých. Ať už jsi milovník umění, historie nebo gastronomie, Neapol ti učaruje, ať už neodolatelnou neapolskou pizzou či výhledy na stále činnou sopku Vesuv. Jakmile se ocitneš v té nebo v tamté uličce či čtvrti, budeš si připadat, že jsi v jiném městě. Neapol je prostě výjimečná.

Panorama města Neapol

Nice

Nice je okouzlující město na Francouzské riviéře, které láká svou elegancí a krásnými plážemi. Promenade des Anglais, ikonická promenáda podél pobřeží, nabízí nádherný výhled na Středozemní moře a je ideální pro procházky nebo projížďky na kole. Navštiv staré město Vieux Nice, kde objevíš úzké uličky, historické budovy a rušné trhy plné místních specialit. Nevynechej ani Musée Matisse, kde najdeš díla slavného malíře Henriho Matisse. Nice je také skvělým výchozím bodem pro výlety do nedalekých luxusních letovisek, jako je Cannes a Monako, které jsou skvěle dostupné autem nebo vlakem.

Nice

Zakynthos

Zakynthos, jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, proslul především svými nádhernými plážemi s jemným pískem a tyrkysovou vodou, z nichž nejznámější je ikonická pláž Navagio Beach s vrakem lodi. Tady opravdu krásu střídá nádhera. Dále se můžeš se těšit na jeskyně, dramatické útesy a také na pozorování karet obrovských, a to buď na vyhlášeném ostrůvku Marathonisi nebo na pláži Gerakas. Nechybí útulné taverny, pohodová atmosféra a milí lidé.

Pohled na pláž Navagio

Málaga

Španělská Málaga, které se přezdívá „perla Andalusie“, představuje fantastickou destinaci pro ty, kteří zbožňují sluneční paprsky, moře a kulturu. Toto půvabné město na pobřeží Costa del Sol nabízí jak vyhřáté pláže, historické památky, tak i bohatou kulinářskou scénu. Projdi si malebné uličky historického centra křížem krážem, zamiř do muzeum Pabla Picassa či si vychutnej vyhlášené speciality, které servírují v tapas barech.

malaga

Split

Split je krásné přímořské město v Chorvatsku, které nabízí jedinečnou kombinaci historických památek a krásných pláží. Navštiv Diokleciánův palác, starořímskou památku zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO. Odpočívej na proslulé pláži Bačvice, kde si můžeš užívat slunce a průzračné Jaderské moře. Pro milovníky přírody je ideální celodenní výlet do národního parku Krka s úchvatnými vodopády. Split nabízí také bohatou kulinářskou nabídku. Ochutnej čerstvé plody moře a tradiční dalmatské speciality.

Split

Korfu

Korfu je krásný řecký ostrov v Jónském moři, který je proslulý svou svěží zelenou krajinou a křišťálově čistými plážemi. Hlavní město Kerkyra, které je zapsané na seznamu UNESCO, tě okouzlí svými úzkými uličkami, benátskou architekturou a půvabnými náměstími. Navštiv impozantní Achillion, palác císařovny Sissi, který nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Paleokastritsa s krásnými zátokami a klášterem je ideálním místem pro koupání a šnorchlování v průzračných vodách. Korfu nabízí také vynikající místní kuchyni.

Korfu, pláž, dovolená

Kos

Ostrov Kos je proslulý svými krásnými plážemi s křišťálově čistou vodou a jemným pískem, které jsou ideální pro relaxaci a vodní sporty. Tento řecký ostrov tě okouzlí také bohatou historií – navštiv Asklépiův chrám a antické ruiny, které tě přenesou do dob starověkého Řecka. Kos je navíc rájem pro milovníky cyklistiky, a to díky mnoha cyklistickým trasám, které vedou přes krásné přírodní scenérie a malebné vesničky. Dalším důvodem, proč se sem vydat, je místní kuchyně plná čerstvých mořských plodů a tradičních řeckých jídel. Nezapomenutelnou součástí návštěvy Kosu jsou zdejší termální prameny, které nabízejí jedinečný zážitek a léčivé účinky pro tělo i mysl.

Dubrovník

Dubrovník je známý svým krásným historickým centrem, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a obklopeno impozantními středověkými hradbami. Toto krásné město na pobřeží Jaderského moře vás okouzlí svými úzkými kamennými uličkami, starobylými budovami a půvabnými náměstími. Kromě historie nabízí Dubrovník také nádherné pláže s křišťálově čistou vodou. Za návštěvu opravdu stojí i místní kuchyně, která kombinuje tradiční chorvatské recepty se středomořskými vlivy. Dubrovník je navíc výbornou základnou pro poznávání okolních ostrovů a přírodních krás, jako je národní park Mljet nebo ostrov Lokrum, které nabízejí jedinečné přírodní scenérie a možnosti pěší turistiky nebo plavby lodí.

Malta

Malta je směsicí několika kultur. Svou stopu zde zanechali Féničané, Římané, Arabové i Britové. Ostrov je plný krásné středověké architektury, ale uspokojí i touhy po komfortních letoviscích. Zažiješ tu krásné pláže, historická města nebo pěší turistiku. Je ideální pro plážové typy, ale i pro ty, kteří nezůstávají na jednom místě.

Tirana


Zažij charismatickou Tiranu, méně známé hlavní město Albánie. Tato země se pomalu dostává do hledáčku turistů, protože nabízí nejen moře, ale i horská panoramata. Perfektní vstupní bod představuje zmíněná Tirana, kde nenajdeš typické historické památky, ale ty s moderními prvky a nádechem komunismu. Jakmile budeš mít metropoli prozkoumanou skrz naskrz, vydej se třeba k Ohridskému jezeru nebo k oblíbeným plážím Palasa či Gjipe.

Mykonos

Řecko Mykonos

Vydej se na kouzelný Mykonos, ostrov slunce, luxusu a nekonečné zábavy uprostřed Egejského moře. Tady si přijdou na své jak rodiny s dětmi, partychtivé dvojice či milovníci panenské přírody. Prozkoumej úzké uličky malebného hlavního města Chora, zadívej se na ikonické větrné mlýny a ponoř se do pulzujícího nočního života. Představu o perfektní dovolené dokreslují úchvatné pláže, do kterých se zakusuje tyrkysová hladina moře, chutná řecká kuchyně a pohostinnost místních obyvatel. Tak neváhej.

3 tipy na pojištění, které ochrání tvé zdraví i peněženku

Pelikán není jen prodejce letenek a výhodných zájezdů. Nabízí také různé doplňkové a zejména užitečné služby a spolupracuje s TOP partnery v různých oblastech. Jednou z nich je i cestovní pojištění, které je dnes pro drtivou většinu cestovatelů naprostou samozřejmostí již při rezervaci letenky. Proč?

Takže, představ si, že máš koupenou letenku, ale před odletem:

 • nečekaně onemocníš s minimálně 5denní léčbou (i bez pobytu v nemocnici),
 • utrpíš úraz s následky, které ti nedovolují odletět,
 • tvá přítomnost doma je nezbytná kvůli nemoci nebo smrti rodinného příslušníka,
 • otěhotníš,
 • vznikne ti značná škoda v důsledku živelné pohromy,
 • ztratíš svoji práci ne z vlastního zavinění,
 • musíš řešit rozvod,
 • neobstojíš u maturity nebo státnic,
 • nedostaneš víza.

V první řadě by nás upřímně mrzelo, že musíš svůj let zrušit. Na druhé straně bychom ti s radostí oznámili, že pokud máš pojištění STORNO a jsi schopen/a se prokázat potvrzením dané události (kvůli které nemůžeš cestovat), za nepřeletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze. Úžasnou výhodou je i to, že stornovat mohou také všichni ostatní pojištění rodinní příslušníci, kteří s tebou cestují/měli cestovat a další 3 pojištění spolucestující bez rodinného vztahu.

Pojištění Pelikán

Pokud ti jde pouze o proplacení letenky, tak je to opravdu top nabídka. Ale ještě větší jistotou je ISTOTA, a to není jen prázdná slovní hříčka. Na tu totiž můžeš spoléhat i tehdy, když ti vznikne škoda ne přímo v důsledku nemožnosti odletět. Pro většinu cestujících je nejsilnějším důvodem ke koupi tohoto pojištění proplacení léčebných nákladů a následků po úrazu. Platí však i v jiných různých nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob. Třešničkou na dortu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Požitkářka na plný úvazek, která miluje horská panoramata stejně jako mořské vlny. Když zrovna necestuje, zkouší nové recepty, experimentuje s přípravou sushi a doma si hýčká dva britské kocoury.

Nahoru