Connect with us
Dominikánská republika

Amerika

Dominikánská republika: ke vstupu není nutný test, do restaurace a obchodního centra nutný očkovací průkaz

Dominikánská republika: ke vstupu není nutný test, do restaurace a obchodního centra nutný očkovací průkaz

Cestující při vstupu do země nemusí předložit negativní COVID-19 test. Na letištích podstoupí pouze rychlý test náhodným výběrem. Cestující se symptomy nebo s pozitivním výsledkem namátkového testu jsou přemístěni do určených zařízení. Každému cestujícímu je měřena tělesná teplota. Na letištích je povinné nosit ochrannou roušku. Po příjezdu do země není povinná karanténa. Pro vstup do země je třeba zakoupit turistickou kartu.

Reklama

Od 1. května 2021 je povinné vyplnit při vstupu do země a při odchodu ze ní online formulář, který platí pouze v digitální podobě.

Povinné je rovněž vyplnit vstupní a výstupní formulář, který obsahuje zdravotní prohlášení cestujícího, celní prohlášení a formuláře mezinárodního nalodění/vylodění. Dominikánská republika navíc nabízí pasažérům, kteří přiletí komerčními lety a ubytují se v hotelech, dočasné zdravotní pojištění zdarma. To by mělo pokrýt náklady v případě, že se návštěvníci během své dovolené nakazí koronavirem. Mezinárodní turisté ve vybraných hotelech mají možnost se otestovat antigenním nebo PCR testem, a to zdarma nebo za malý poplatek. Toho mohou využít například ti, kteří se potřebují prokázat testem při cestě domů, píše Lonely Planet.

Od 18. října 2021 platí nařízení pro turisty a občany Dominikánské republiky nad 12 let, kteří se musí při návštěvě veřejných prostor (obchodní a zábavní centra, restaurace, banky, sportovní zařízení, veřejná a soukromá vzdělávací centra) mimo turistická zařízení prokázat očkovacím průkazem. V hotelových zařízeních tato povinnost neplatí.

Akční letenky do Dominikánské republiky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru