Connect with us
Dominikánská republika

Amerika

Dominikánská republika nebude vyžadovat od turistů test, očkování ani karanténu

Dominikánská republika nebude vyžadovat od turistů test, očkování ani karanténu

Dominikánská republika bude nadále otevřená turistům, aniž jsou očkováni proti COVID-19 či otestováni a podstoupit nemusí ani karanténu. Informuje o tom mimo jiné i Velvyslanectví České republiky v Havaně.

Reklama

Letiště a jiná místa vstupu do země budou dělat dechové testy 3-15 procentům příchozích pasažérů a těm, kteří vykazují symptomy onemocnění COVID-19. Takoví cestující jakož i ti, kterým vyjde pozitivní test, budou muset jít následně do karantény.

Povinností je také vyplnit vstupní a výstupní formulář, který obsahuje zdravotní prohlášení cestujícího, celní prohlášení a formuláře mezinárodního nalodění / vylodění. Dominikánská republika navíc nabízí pasažérům, kteří přiletí komerčními lety a ubytují se v hotelích, dočasné zdravotní pojištění zdarma. To by mělo pokrýt náklady v případě, že se návštěvníci během své dovolené nakazí koronavirem. Mezinárodní turisté ve vybraných hotelech mají možnost otestovat se antigenním nebo PCR testem, a to zdarma nebo za malý poplatek. To mohou využít například ti, kteří se potřebují prokázat testem při cestě domů, píše Lonely Planet.

Do 16. května platí v Dominikánské republice zákaz vycházení od pondělí do pátku mezi 22:00 – 5:00, v sobotu a v neděli od 21:00 do 5:00. Turisté se mohou do půlnoci přesouvat do svých hotelů.

Akční letenky do Dominikánské republiky

Mohlo by vás zajímat:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Kam se vydat v Dominikánské republice? 11 TOP pláží https://t.co/M2A9BgcjbB23 hodinami dozadu
Letiště v Mnichově bude aerolinkám nabízet možnost natankovat udržitelné palivo https://t.co/xJhat2RjQH #novinky23 hodinami dozadu
Korsika: 10 důvodů proč se určitě vrátíme https://t.co/Z69NbkOmZI1 dnem dozadu
PECKA DNE: All Inclusive Kanáry v hotelu na pláži od 19 890 Kč https://t.co/JWAeRGoHAi1 dnem dozadu
Mamma mia! Zaleť si z Prahy v létě do Pisy již od 798 Kč. https://t.co/s2l7OQzXxg1 dnem dozadu
Projdi si nejkrásnější slovenské vodopády https://t.co/f93KSF2jHd1 dnem dozadu
Itálie chce vítat turisty od 15. května. Ke vstupu postačí test, imunita nebo očkování https://t.co/dZ1QasZAcu #koronavirus1 dnem dozadu
Cestování do Švýcarska: Vstup možný bez testu i karantény https://t.co/velJSVhTQZ #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Skiathos: Znáte ho díky filmu Mamma Mia a skvělému vínu https://t.co/yQ7we3DSSl2 dny dozadu
Tipy redakce na léto: 10 nejkrásnějších pláží Itálie https://t.co/hmYLllcLsY2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru