Connect with us
Covid děti

Koronavirus

Od soboty začnou pro děti od 6 do 12 let platit mírnější podmínky návratu do ČR

Od soboty začnou pro děti od 6 do 12 let platit mírnější podmínky návratu do ČR

Vláda dnes ráno rozhodla o zmírnění pravidel návratu z rizikových zemí zpět do Česka, která platí pro děti ve věku od 6 do 12 let. Od soboty 31. července 2021 už od dětí nebude vyžadován negativní test před příjezdem, současně budou moci absolvovat PCR test hned po návratu do České republiky a nebudou tak muset do karantény.

Reklama

O změně podmínek informoval na svém Twitteru ministr zahraničních věcí Jabuk Kulhánek.

Nová pravidla se týkají návratů ze zemí, která jsou na cestovatelském semaforu vyznačena červenou a tmavě červenou barvou. Dosud se totiž i děti spadající do kateorie 6–12 let musely řídit obecně platnými podmínkami. Ty od cestujících ještě před příjezdem do ČR vyžadují vyplněný příjezdový formulář a v případě návratu veřejnou dopravou i antigenní nebo PCR test. Následně je v Česku nutné absolvovat karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den a nejpozději 14. den od vstupu PCR testem. Pokud se osoby vrací do ČR individuální přepravou (například autem), mohou se vyhnout testu předem, následná karanténa v ČR ukončená PCR testem je ale nemine.

Ze zmíněných pravidel mají výjimku osoby s ukončeným očkováním proti COVID-19, cestující, kteří doloží, že v posledních 180 dnech koronavirus prodělali, a děti do 6 let. Ovšem vzhledem k tomu, že pro děti od 6 do 12 let v Česku momentálně není očkování proti koronaviru dostupné, stávalo se, že na očkované rodiče se po návratu vztahovala výjmka, nicméně na jejich děti ve zmíněné věkové kategorii už ne. Ty musely splnit všechna příjezdová opatření včetně karantény a testování.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru