Connect with us

Koronavirus

Ponechá Delta Air Lines prázdná sedadla až do konce září?

Ponechá Delta Air Lines prázdná sedadla až do konce září?

Americké aerolinky Delta Air Lines uvažují nad odstavením středních sedadel a omezením kapacity letadel až do 30. září. Původně plánovala letecká společnost limitovat kapacitu First Class na 50 procent a ve všech třídách ponechat prázdná střední sedadla do 30. června. Tato opatření se možná prodlouží do konce léta, píše Simpleflying.

Reklama

Delta Air Lines se odlišují od jiných amerických aerolinek přístupem k social distancu. Ačkoli to pro přepravce znamená, že nemůže do oblak vyslat plná letadla, CEO společnosti Ed Bastian je přesvědčen, že to stojí za to. Méně naplněné kapacity a prázdná sedadla znamenají také větší komfort pro cestující.

Delta má v zásobě letadla, která může použít pro zvýšení kapacity a podporu tzv. social distancing. Díky tomu by rovněž mohlo létat více letušek a pilotů.

Autority se v názorech rozcházejí. Mezinárodní sdružení leteckých dopravců IATA tvrdí, že blokování středních sedadel povede ke zvýšení cen letenek. Americký člen Sněmovny reprezentantů DeFazio však urgoval letecké společnosti, aby udržely prázdná sedadla a prostor mezi pasažéry.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru