Connect with us

ČSA ruší linku do Bratislavy. Zmizí i lety z BA do Košic.

České aerolinie (ČSA) zruší k 11. lednu přímé letecké spojení mezi Prahou a Bratislavou a stejný osud čeká i vnitrostátní slovenskou linku z Bratislavy do Košic. Vyplívá to z údajů v rezervačním systému. Zrušení dnes potvrdila i samotná letecká společnost. Aerolinky oficiálně uvedly, že spojení zruší z komerčních a provozních důvodů.

Reklama

Letenky už nezarezervujete

Podle rezervačního systému končí linky Praha – Bratislava a Bratislava – Košice k 11. lednu, kdy poletí naposled. Další termíny již není možné zakoupit. Co zůstává je naopak přímé spojení mezi Prahou a Košicemi. Posledním letem na dané lince bude let vedený pod označením OK964/5. Cestujícím s lety po 11. lednu bude poskytnuta plná refundace letenky.

Linka Praha – Bratislava dosud létala 3x týdně. Z Bratislavy letadlo následně létalo do Košic a potom zpět do Prahy přes Bratislavu.

Linka už minulosti zrušená byla

ČSA už jednou spojení s hlavním městem Slovenska ukončily, a to v roce 2011 poté, co dočasně létaly z Bratislavy přímo do jiných evropských měst. Dva roky poté se na nejkratší linku ve své síti vrátily.

Zdroj fotografie: Rebius Dreamstime.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
3.5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru