Connect with us

Asie

Filipínský ostrov Cebu z Berlína od 9 990 Kč? To beru!

Filipínský ostrov Cebu z Berlína od 9 990 Kč? To beru!

Je libo exotickou přírodu, průzračné moře plné ryb a žraloků velrybích, se kterými můžeš hezky plavat bok po boku? Pokud ano, jistě už tak nějak tušíš, že filipínský ostrov Cebu je pro tebe nejlepší volbou. Ostrov vodopádů nabízí mnohé zážitky a my ti k nim nabízíme i letenky za hezké ceny.

Reklama

Letíš z Berlína, čekají tě dva přestupy v Amsterdamu a Kantonu a v ceně máš zahrnuto i 23kg odbavené zavazadlo.

 • Odkud? Z Berlína
 • S kým? Letecká společnost China Southern Airlines
 • Kdy? Únor – prosinec 2020
 • Příklad? Termín 4. – 19. května 2020
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, malé příruční zavazadlo, 23kg odbavené zavazadlo
 • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

A co doklady na Cebu / Filipíny?

Na Filipíny nepotřebuješ vízum, pokud tvůj pobyt nepřesáhne 30 dní. Ovšem potřebuješ cestovní pas (platný alespoň 6 měsíců).

Další cestovní doklady vyplníš v letadle ještě před přistáním – jedná se o dokumenty Custom declaration form, Health declaration checklist a Arrival card. Prokázat se též musíš zpáteční letenkou nebo letenkou do další destinace. Prostě doložit, že se na Filipínách nechceš zdržet přes 30 dní.

Filipíny / Cebu a očkování

Na Filipíny nejsou žádná povinná očkování (kromě povinných dětských), doporučena jsou základní cestovatelská: žloutenka typu A a B, břišní tyfus, tetanus.

Malé tipy, co na Cebu

 • Určitě si přečti cestopis našeho redaktorka, letěl na Cebu za zážitky, o které se podělil i formou mnoha fotek. Dozvíš se super tipy, jak si to tam co nejvíc užít!
 • Ve vesničce OSLOB máš úžasnou příležitost zaplavat si se žraloky velrybími. Nemusíš se jich bát, živí se planktonem. Jen se jich nedotýkej. Tahle krásná zvířata jsou tu chráněná. I tak je to ale dechbberoucí zážitek, který by ti nezkazila ani masa lidí kolem!
 • Cebu je ostrovem vodopádů. Například vodopády Kawasan, Mantayupan, Binalayan, Aguinid a Tumalog stihneš během jediného dne.
 • Ostrov není plný jen a jen přírodních krás. K vidění jsou tu úžasné vzdělávací instituce i památky. Například Pevnost San Pedro, kterou nechal po příjezdu na Filipíny postavit Miguel Lopez de Legazpi.
 • A pokud zbožňuješ návštěvy klášterů, nevynechej klášter Taoist. A blízko něj si můžeš odskočit i do zoologické zahrady.

Levné ubytování na Cebu

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí, zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru