Connect with us

Asie

Nejen léto v Jižní Koreji business třídou Turkish Airlines s 50% slevou

Nejen léto v Jižní Koreji business třídou Turkish Airlines s 50% slevou

Láká tě Jižní Korea? Chceš si vyzkoušet, jaké to je letět o něco vyšší třídou, ale přitom nechceš utratit poslední haléř? Pelikán má vždycky nějaké řešení. Pro takovou situaci například letenky do Business třídy Turkish Airlines do jihokorejského Soulu. Letíš z Prahy a čeká tě jen jeden přestup v Istanbulu, kde si čas zkrátíš v nádherném novém salonku Turkish Airlines. Co vše je v ceně a v čem se ta business třída tolik liší? Čti dál!

Reklama

Základní otázky:

 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Turkish Airlines
 • Kdy? Duben – říjen 2020
 • Příklad? Termín 2. – 9. dubna 2020
 • Přestup? Ano – jen jeden 2-hodinový v Istanbulu

Co je v ceně letenky?

 • Let tam i zpět s Turkish Airlines – oba v Business třídě
 • všechny poplatky
 • jiné (vyšší) limity zavazadel: malá příruční zavazadla 8 + 2 kg, odbavené zavazadlo do 40 kg
 • přednostní odbavení na letišti
 • dřívější odběr zavazadla po příletu díky přednostnímu zavazadlovému lístku
 • možnost návštěvy istanbulského salónku, sloučeného s 130 m2 velkým muzeem – k dispozici sprcha, jídlo, pití i dětský koutek, ale o tom později…

A proč ti businessku Turkish Airlines doporučujeme? Sami jsme jí letěli a podělili se o zážitky v reportáži i s fotkami!

I přestup může být zábava

Už původní salónek byl něco a nový se nenechal zahanbit. Už teď patří k jedněm z nejkrásnějších – no posuď sám z fotek… Čeká tu na tebe vynikající jídlo, dobré pití i internet! Pokud chceš, můžeš odevzdat palubní lístek hostesce, a ta tě pak včas upozorní na další let.

K dispozici tu máte i televizní salónek a kompletní Business Center, ale jeho součástí je i knihovna vybavená místními zahraničním tiskem a časopisy.

Pokud se budeš chtít osvěžit, máš k dispozici sprchu (jen si na recepci požádáš o koupelnovou sadu a ručník). Pro rodiče těch nejmenších je tu připraven i přebalovací pult. Toalety s bezbariérovým přístupem jsou samozřejmostí.

A tohle vše si můžeš díky přednostnímu odbavení užívat bez nějakých velkých stresů.

A co tě tedy čeká na místě?

No s příjemnými pocity začneš už před vstupem do letadla, kdy se díky přednostnímu odbavení vyhneš dlouhé frontě a zmatku. A pak – Sedadlo s velkým S. Tady se v noci vyspíš pohodlně, protože si jej jednoduše nastavíš do tzv. full-flat polohy a během chvíle máš v letadle vlastní 193 cm dlouhou postel. A nejen v noci se tu můžeš cítit jako v bavlnce. Sedadla mají totiž masážní systém!

Ale co se ti v noci určitě hodí je milý dáreček od Turkish Airlines – jejich komfortní balíček, který obsahuje zubní kartáček, pastu, špunty do uší, klapky na oči, balzám na rty, teplé ponožky i pantofle.

Mimo toho místo disponuje vlastním ovládacím systémem (tedy i na polohu sedadla a masáž), lampičkou na čtení, nastavitelným stolečkem na jídlo i zásuvkou. A pokud budeš potřebovat klid na práci, nebo budeš chtít jen trochu soukromí – není problém. Oddělíš si vlastní prostor až do výšky loktů.

Žádný plastový podnos

Ne, ne, tady tě chutné jídlo čeká na porcelánovém servisu! Připraví ti ho kuchaři, kterým sama společnost přezdívá „flying chefs“. Ten ti dokonce osobně přijde popsat, co tě v tamním menu čeká.

A neboj se – nudit se nebudeš

Zábavní systém totiž čítá opravdu široký výběr filmů – v nabídce najdeš klasické kusy světové kinematografie. A pokud raději při letu posloucháš hudbu – tak Turkish Airlines tu pro tebe mají přes 750 000 hubeních skladeb. Ani s dítětem není problém. I pro ně je tu určený zábavní program ;-).

Navíc dostaneš od personálu sluchátka s vlastností noise-cancellation – tedy ať už si pustím film nebo hudbu, vychutnáš si to i bez křiku, všudypřítomného šumu a i bez burácení motorů letadla.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.2/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru