Connect with us

Cestopisy

Bryce Canyon: Park s nejkrásnější hvězdnou oblohou na světě

Bryce Canyon: Park s nejkrásnější hvězdnou oblohou na světě

Nádherný park v Utahu ti vyrazí dech, skály v průběhu celého dne mění barvy, podle toho, na kterou stranu se právě opírá slunce. Podobnou světle-oranžovou až tmavočervenou nádheru bys v našich končinách hledal těžko. Navzdory tomu, že výhled na park si dokážeš užít bez pěší túry, byla by škoda aspoň jednu neabsolvovat, nakolik jsou scenérie a úkazy, co uvidíš, opravdu úžasné.

Reklama

Bryce Canyon Scenics Drive

Pokud pojedeš do Bryce Canyonu autem, naplánuj si to přes Bryce Canyon Scenics Drive. Některé krásy totiž můžeš sledovat přímo z auta a věř mi, že tě to skvěle navnadí na poznávání tohoto místa. Ale připrav se na množství odstavených aut, která klidně zaparkují přímo před tvým objektivem.

V národním parku Bryce Canyon je údajně nejkrásnější hvězdná obloha na světě. Odhadem je možné tu vidět více než 7 tisíc hvězd. Je to právě kvůli nejtemnější obloze v celé USA. Park se nachází v dostatečné vzdálenosti od většího města. I kvůli noční obloze tak populární. Konají se tu tematické večery, v červnu tu každoročně probíhá Astronomický festival a každý měsíc se tu organizuje Výprava za úplňkem. Toto musí být rozhodně zážitek a příště si ho nenechám ujít!

Bryce Canyon plný Hoodoos – co to je?

Park je plný skalnatých útvarů, které se nazývají Hoodoos, o nichž se také mluví jako o zkamenělých lidech. Útvary by se měly údajně zhroutit poté, co se zkamenělý člověk poučí se svých chyb, ale během existence Bryce Canyonu se zatím zhroutil jen jeden.

V Bryce Canyonu dokážeš strávit klidně i celý den. Park totiž nabízí až 50 kilometrů značených tras, rozdělených do osmi cest. Možností je mnoho. V nabídce je také 37 kilometrů dlouhá cesta, kterou se doporučuje rozdělit na dva dny a přespat v jednom z kempů. A co v zimě? Během zimních měsíců udržují 16 kilometrů tras, vhodných pro běžkaře.

Stravování v parku

Rozhodně si třeba zajistit dostatek vody a jídla, uprostřed parku se pochopitelně nenacházejí žádné obchody. Na některých vyhlídkách se nachází maximálně pítko s vodou. V hlavním areálu je obchod se suvenýry a drobnými snacky s přijatelnými cenami.

Orientace v parku

V parku se rozhodně neztratíš. Při vstupu dostaneš mapu s informacemi, na každém kroku jsou tabule, značené cesty nebo pracovníci parku. Je už jen na tobě, kterou trasu si vybereš. Mapa obsahuje informace o náročnosti a odhadovaném čase, za který bys měl trasu zdolat.

Tower Bridge Trail

Vstupné a parkování

Vstupné stojí 35$/auto, 20 $/osoba, nebo platný annual pass. Tento lístek platí až 7 dní, takže se sem klidně můžeš kdykoliv vrátit a park dostatečně prozkoumat. Parkovat je možné před vstupem do parku na parkovištích nebo přímo v parku a je zdarma. Do parku též jezdí v krátkých intervalech shuttle bus, který tě odveze přesně tam, kam potřebuješ.

V Parku se rozhodně nudit nebudeš, ale pokud bys chtěl ještě o něco víc, v návštěvnickém centru jsou v nabídce jízdy na koních s průvodcem, který tě převede krásnými zákoutími a obohatí tě o zajímavé informace.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru