Connect with us
Socha Ježíše, Brazílie

Cestopisy

Rio versus Encantado? V Brazílii staví novou sochu Krista, ještě vyšší

Rio versus Encantado? V Brazílii staví novou sochu Krista, ještě vyšší

Snad celý svět zná obrovskou sochu Krista v Rio de Janeiro. Brazílie se ovšem rozhodla tento známý turistický point pokořit a ve městě Encantado staví novou sochu Krista Ochránce, která má být vysoká 43 metrů. Bude tak třetí nejvyšší Ježíšovou sochou na světě.

Reklama

Vyšší jsou už jen sochy v Indonésii (52,55 metru) a v polském Swiebodzine (52,5 metru). Stavbu struktury nové sochy v Brazílii začali v roce 2019, nedávno přidali hlavu a natažené ruce. Za celým nápadem stojí místní politik Adroaldo Conzatti, který v březnu 2021 zemřel na onemocnění COVID-19, píše BBC.

Projekt má stát 350 000 dolarů a měl by být dokončen ještě letos. Organizuje jej skupina Asociace Přátel Krista (Association of the Friends of Christ). Projekt je financován prostřednictvím darů od jednotlivců i různých společností. Rozpažení nové sochy Krista je 36 metrů. Uvnitř se má nacházet výtah, který turisty vyveze na vyhlídku v Ježíšově hrudi, ve výšce 40 metrů.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru