Connect with us

Evropa

Vínem provoněné Bordeaux. Leť z Prahy od 882 Kč

Vínem provoněné Bordeaux. Leť z Prahy od 882 Kč

Naplánuj si podzimní návštěvu jihozápadu Francie. Letenky do Bordeaux nyní seženeš z Prahy už od 882 Kč v termínech na říjen. Těšit se můžeš na romantické procházky napříč městem, ochutnávky těch nejlepších francouzských vín a dobrot nebo největší pohybující se písečnou dunu v Evropě.

Reklama
 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Červen 2021
 • Termín? Příklad 24. – 27. června 2021 (Podívej se na kalendář)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 5kg příruční zavazadlo
letenka Bordeaux

Akční letenky do Bordeaux

Líbí se ti letenky, ale nemáš zrovna čas si vše pořádně prohlédnout a zhodnotit?

Tento článek si můžeš uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se i automaticky aktualizuje. Budeš tak mít čerstvé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Bordeaux a cestovní doklady

Protože je Francie členem Evropské unie, bude ti stačit platný občanský průkaz nebo pas.

Bordeaux a koronavirus

Francie se turistům oetvře 9. června 2021. Aktuální informace o vstupu do jednotlivých zemí a podmínky návratu do ČR najdeš v našem článku zde.

Bordeaux a počasí

Bordeaux můžeš díky jeho středomořskému klimatu navštívit téměř během celého roku. Každopádně podle nás je nejlepším obdobím na návštěvu jihozápadu Francie právě podzim. Teploty v říjnu se přes den pohybují kolem příjemných 19 °C a další výhodou pak je, že zde nepotkáš tolik turistů jako třeba během letní sezóny.

Co vidět a zažít v Bordeaux

Přístavní město Bordeaux najdeš na jihozápadě Francie, kde řeka Gironna ústí do Atlantického oceánu. Ve městě se určitě zaměř na zachovalá náměstí a výstavní domy, díky kterým se město zařadilo na seznam památek UNESCO.

Staré město přímo vyzývá k romantickým procházkám. Můžeš se těšit na zatiší s fontánami nebo řadu kaváren. Přehlédnout bys neměl Památník Girondistů na náměstí Espalande des Quinconces nebo Grand Théâtre neboli Velké divadlo. Hned poté se vydej do nákupní ulice Sainte-Catherine, kde tě přivítá vůně čerstvého ovoce, ryb, sýrů či zeleniny.

Když jsme u jídla, určitě si do programu zařaď ochutnávku tradičního kachního fois gras. To, že si k němu máš objednat i sklenku vína, asi nemusíme ani zmiňovat. Bodreaux je totiž místem, které by žádný milovník francouzského vína neměl vynechat.

Kdyby tě město a ochutnávky vín přeci jen omrzely, vydej se na pobřeží. Najdeš zde přírodní úkaz v podobě největší pohybující se písečné duny v Evropě nazvané Dune du Pilat. Z jedné strany je obklopena hustými lesy a z druhé plážemi. Vychutnej si výhled na moře ze samotného vrcholu.

Bordeaux a levné ubytování

Pokud hledáš výhodné ubytování, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30 € (+11 € na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru