Connect with us

Cestopisy

Kouzelná Belgie: 8 měst, která se vyplatí navštívit

Kouzelná Belgie: 8 měst, která se vyplatí navštívit

Belgické vafle, pivo, čokoláda nebo hranolky? To jsou věci, které v Belgii třeba vyzkoušet. Tato země i navzdory tomu, že není největší, nabízí kvalitní gastronomii, kus historie, ale i noční život. Přečti si, která městečka se vyplatí v Belgii navštívit!

Reklama

1. Brusel

Metropole Evropské unie, kde sídlí i NATO a zároveň nejnavštěvovanější město v Belgii. Není se čemu divit. Říká se, že ty nejlepší belgické vafle najdeš právě v Bruselu. Brusel je doslova výkladní skříní belgické gastronomie. Návštěva ale nemusí být nutně jen o jídle. Brusel má nádherné historické centrum nebo známé Atomium, které představuje zvětšenou buňku křišťálu.

2. Gent

Právě město Gent se řadí mezi nejkrásnější místa celé Belgie. Můžou za to vodní kanály a jeho historická architektura kterou se tu podařilo zachovat. Dominantou města je hrad, který rozhodně nepřehlédneš, je totiž obklopen jezerem. Zároveň jde o největší pevnost v západní Evropě. Ve městě je ale mnohem víc krás, které si získají tvůj odbiv.

Akční letenky do Belgie

3. Bruggy

I Bruggy si vysloužily svůj přívlastek. Pyšní se titulem jednoho z nejromantičtějších měst na světě. A proč? Mnozí ho nazývají Benátkami severu, což mu rozhodně na atraktivitě přidává. Historické jádro města je také zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Stedověké uličky, typické domečky nebo plavba po kanálu, to všechno můžeš zažít už za jeden den.

4. Durbuy

Další městečko, které vypadá jako vytřižené z pohádky. Řeč je o městě Durbuy, které je opravdu maličké. Žije tu přibližně jen 500 obyvatel. Jako jednomu z mála měst se mu podařilo zachovat si kus historie a autentickou atmosféru. Oblíbenou atrakcí je Topiary park, s restaurací La Ferme au Chene, která vyrábí pivo metodou 14. století.

5. Antverpy

Antverpy ještě stojí v pozadí Bruselu, ale pro místní jde o vyhledávanou destinaci. Město si proto vysloužilo přezdívku nejstylověnšjího belgického města. A co tu uvidíš? Množství sakrálních památek, ale například i diamantové muzeum nebo netradiční ZOO. Výlet do Antvert je tedy vhodný i pro rodiny s dětmi.

6. Dinant

Město, kde vyrůstal Adoplhe Sax, vynálezce Saxofonu. Město do dnešních dnů žije z tohoto ynálezu. Ukrývá ale mnohem více, než jen saxofonovou výzdobu. Téměř celé se rozprostírá poblíž řeky Muese, do očí bije též i vysoká skála, která patří mezi symboly města. Ubytovacích zařazení tu moc nenajdeš, právě proto se doporučuje navštívit Dinant v rámci jednodenního výletu z větších měst.

7. Liege

Třetí největší město Belgie je známé zejména pro svůj noční život, skvělé bary a výborné jídlo. Také je ideální volbou pro milovníky muzeí architektury a umění. Ideální volbou je navštívit městečko během jednoho z festivalů, které se zde konají v průběhu celého roku.

8. Mechelen

Toto malebné městečko se nachází nedaleko Antverp a je známé zejména pro výlety lodí, obzvlášť ty pivní. Najdeš tu také nejvyšší belgickou katedrálu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru