Connect with us
Sagrada Família

Novinky

V Barceloně slaví. Sagrada Família dosáhla po 141 letech velkého milníku ve výstavbě

V Barceloně slaví. Sagrada Família dosáhla po 141 letech velkého milníku ve výstavbě

Mistrovské veledílo Antonia Gaudího v Barceloně se po desítkách let dočkalo velkého posunu. Bylo jím korunování ikonických věží evangelistů. Během listopadu bude tato událost oslavena koncerty a jinými akcemi.

Reklama

Začalo se v 19. století, dnes se slaví milník

V první polovině října umístili dělníci na věž poslední sochařské dílo představující evangelistu Jana, kterého symbolizuje orel. Týden předtím dosáhli korunováním věže zasvěcené Matoušovi podobného milníku. Každá z věží katedrály je zasvěcena jednomu ze čtyř evangelistů a tyto nedávné přírůstky, které vytvořil sochař Xavier Medina-Campeny, doplňují čtveřici: Matouš jako anděl, Marek jako lev, Lukáš jako vůl a nyní, Jan jako orel.

Výstava světoznámé katedrály Sagrada Familia začala v březnu 1882. 12. listopadu plánují v kostele sloužit speciální mši pro veřejnost. Touto událostí začne rozsvícení všech čtyř věží, které budou osvětlovat panorama města až do Vánoc.

Kdy by se Sagrada Família měla dočkat konečné podoby?

Chrám tvoří 18 věží. 12 z nich představuje apoštoly, 4 symbolizují evangelisty, 1 je poctou Marii a druhá je Ježíšova věž. Po dokončení bude stát Ježíšova věž ve výšce 172 metrů, čímž se La Sagrada Família stane nejvyšším kostelem na světě. Hlavní fasáda a její krypty, kde je pohřben samotný Gaudí, jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Očekává se, že katedrála bude dokončena v roce 2026, a to u příležitosti stého výročí smrti Gaudího, píše Lonely Planet.

Akční letenky do Barcelony

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru