Connect with us
Casa Vincens Barcelona

Cestopisy

V Gaudího Casa Vicens v Barceloně se v létě poprvé mohou na jednu jedinou noc ubytovat turisté

V Gaudího Casa Vicens v Barceloně se v létě poprvé mohou na jednu jedinou noc ubytovat turisté

Jeden z dřívějších Gaudího architektonických kousků – velkolepá Casa Vicens, se prostřednictvím platformy Airbnb na jednu jedinou noc otevírá hostům. Zážitek bude doplněn o gastronomii oceněnou michelinskou hvězdou a prohlídkou nádherné zahrady.

Reklama

Barcelona by bez Gaudího rozhodně neměla svou unikátní jiskru. Katalánský architekt, který je spojen s její perlami jako Sagrada Família, Park Güell či Casa Batlló, přivádí do města každoročně miliony turistů. Právě Casa Vicens odstartovala Gaudího kariéru, byla jeho prvním mistrovským kouskem a jednou z prvních budov, které spustily hnutí Art Nouveau v Evropě.

Toto léto se poprvé za svou 136-letou historii otevře návštěvníkům, kteří zde budou moci strávit celou noc. Kromě přespání se mohou těšit na prohlídku budovy a zahrady, Gaudím inspirované menu, přípitek ve smoking room a snídani v zahradě. Veřejnost nebude mít v té době do Casa Vicens přístup.

Casa Vincens Barcelona
Casa Vincens Barcelona

Casa Vicens dal postavit v roce 1882 burzovní makléř Manuel Vicens i Montaner. Dal šanci tehdy třicetiletému Gaudímu, který právě ukončil architektonické vzdělání. Měla sloužit jako letní sídlo jeho rodiny. V roce 2017 ho po velké rekonstrukci otevřeli veřejnosti jako muzeum, píše Lonely Planet.

Casa Vincens Barcelona

Velkolepá noc v Casa Vicens se má uskutečnit 12. července pro dva hosty a později i na podzim. V tomto případě platí, kdo dřív přijde, ten dřív mele. Více informací o rezervaci najdeš zde.

Akční letenky do Barcelony

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru