Connect with us

Asie

Výprodej letenek do Bangkoku! Z Prahy za pouhých 7 690 Kč (23kg zavazadlo)

Bangkok je městem extrémů. Na jedné straně šílená doprava, na té druhé oázy klidu v podobě místních buddhistických chrámů. Bangkok pravděpodobně nepatří mezi nejkrásnější místa na zemi, určitě ale patří mezi ty, které člověka prostě musí zažít, protože toto město je tak trochu jako z jiné planety. Zažít ho můžeš na vlastní kůži ty. Proč rezervovat letenky právě teď? Z Prahy se na místo dostaneš za neskutečnou cenu! S Ukraine International, s 23kg zavazadlem a krátkým přestupem v Kyjevě za 7 690 Kč! No co říkáš? Paráda, no ne? Vybírat můžeš z termínů na konci května a celého června 2019. Tak do toho!

Reklama

Bangkok z Prahy

za 7 690 Kč

???? 23kg zavazadlo

✈ z Prahy

???? květen – červen 2019

UŽ LETÍM

 

Je pro tebe Bangkok velká neznámá? Potom ti přijde vhod tento přehled hlavních památek:

1. Velkolepé chrámy

Bangkok je přímo osetý chrámy a svatyněmi a naprostou špičkou je Grand Palace. Už od roku 1782 tu sídlí královská rodina, na kterou jsou Thajci mimořádně pyšní. Dalším místem je chrám Wat Pho, kde se začala psát historie thajských masáží. Největším lákadlem je tu ležící, pozlacený Buddha, s délkou 45 a výškou 15 metrů. Rozhodně nevynechejte ani chrám Buddhy, jehož socha váží přes 5 tun. Když ho chtěli přemístit jeřábem, lano se kvůli váze přetrhlo, socha spadla a rozbila se. Teda ne tak docela. Zjistilo se, že se rozbil pouze vnější obal a skutečná socha byla ukrytá uvnitř. Socha tak sestává z 5,5 tun čistého zlata.

2. Street food

V Evropě se street foodem rozumí hlavně stylové trendy jídlo s vysokou mírou fotogeničnosti. V Thajsku vypadá street food naopak exoticky, lákavě a je levný. V každém stánku můžete ochutnat něco nového a každý z nich vás překvapí svojí tajnou ingrediencí. Dejte si kuře na tisíc způsobů, jako dezert pikantní jahody a jako výstřelek vaší dovolené vyzkoušejte pražené kobylky nebo škorpióny. Mix zdejších chutí je prostě božský.

3. Bar Lebua

Nenechejte si ujít příležitost navštívit jeden z největších tzv. roof top barů v celé Asii. Nachází se na 64. poschodí a naskytne se vám tu dechberoucí výhled na celé město pod vámi. Vychutnejte si drink s pohledem na zapadající slunce a blikající světla nočního velkoměsta. Pamatujete si film Pařba v Bangkoku? Jedna část se dokonce natáčela v tomto baru.

4. Chatuchak a plovoucí trhy

Zachtělo se vám nakupovat? Vydejte se na víkendový trh Chatuchak. Ve více než 8000 stáncích najdete snad vše, po čem vaše srdce prahne. Mezi ty nejznámější trhy v Bangkoku patří i plocouví trhy přímo na vodě, u kterých nevíte, jestli dřív fotit, nakupovat nebo to všechno sníst. Nejznámější je Damnoen Seduak, kde se dokonce natáčel James Bond. Je pestrobarevný, hlučný a chaotický. Vpadněte přímo do životního stylu místních!

5. Khao San Road

Vypadá to tak, že v Bangkoku se střetávají lidé z celého světa, a to přímo na této ulici. Když se sem vydáte, rozhodně nečekejte klidnou procházku. Odevšad na vás blikají billboardy na tetovací studia, hostely, výlety, bary, free Wi-Fi,… Do toho se přidávají neutichající vibrace hlasité hudby a stovky lidí, kteří vám kříží cestu. Na druhé straně, rozmanitost tohoto místa je opravdu pozoruhodná. Jen tady se můžete cítit, jako byste právě navštívili 10 míst v různých koutech světa.

6. Bangkok s dětmi

Pokud cestujete s dětmi, vezměte je na Planetu dinosaurů. Jedná se o zábavní park přímo v Bangkoku a čeká tam na vás dokonce i Tyrannosaurus Rex v životní velikosti. Pokud se chcete naopak schladit, zamiřte přímo do Sněžného městečka v nákupním centru Gateway Ekkmai. Chcete stavět sněhuláka? Hračka. Nasněží tu až 40 cm umělého sněhu. Bangkok si tak hravě užijete nejen vy, ale i vaše děti.

7. Řeka Chao Phraya

Bangkok se už jako malá vesnice začal rozvíjet v okolí řeky Chao Phraya. Ta se postupně stala neoddělitelnou součástí života místních obyvatel, a tak to zůstalo do dnešních dnů. Pronajměte si loďku a svezte se po proudu řeky kolem krásného chrámu Wat Arun. Vezměte si s sebou i kousek chleba, kterým nakrmíte ryby. Uvidíte, jak se o něj poperou! Uvidíte i dřevěné domky na břehu, na verandách spící varany a na velké vodní křižovatce nezapomeňte správně odbočit, jinak zabloudíte!

8. Soi Cowboy

Na této adrese najdete hlavně zábavu pro dospělé. Uvítají vás zářivá neonová světla barů a klubů, díky kterým se budete cítit jako na karnevalu a i ta nejtmavší noc se tak promění na den. Objednejte si lahodný drink, užijte si zábavu a nechejte se vtáhnout do tohoto šíleného světa nekončící zábavy.

9. Železniční trh Maeklong

Už název napovídá, že nepůjde jen tak o nějaký trh. Nachází se kousek od Bangkoku a, samozřejmě, i tady najdete čerstvou zeleninu, ovoce, mořské plody a všelijaké dobroty. Projděte se po tomto malém místním trhu a vychutnejte si kousek klidu od jinak všudypřítomných prodavačů suvenýrů. Jakmile ale uslyšíte vlak a jeho troubení, městě se na pozoru! Trh je umístěn přímo na kolejích s pravidelným vlakovým provozem.

10. Thajská masáž

Thajské masáže jsou proslavené po celém světě. Už jen při procházce rušnou ulicí města vás budou místní masérky lákat do svých salónů, kterých je tu habaděj. Nabídka je široká a kromě jednodušších salónů se tu nacházejí i špičkové masážní salóny, ve kterých s radostí zapomenete na svět kolem vás. Uvolněte se a relaxujte. Kde jinde si přece dopřát pravou thajskou masáž než přímo na místě činu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru