Connect with us
Chrám na Bali

Asie

Bali: Čím tě nadchne a okouzlí? Letenky z Vídně za 16 990 Kč

Bali: Čím tě nadchne a okouzlí? Letenky z Vídně za 16 990 Kč

Tento indonéský ostrov jménem Bali koupající se ve vlnách Indického oceánu a Jávského moře oplývá přírodními krásami, skvělými plážemi a úchvatnými hinduistickými památkami, ale navíc tě okouzlí milými lidmi a pestrou kulturou, ve které dodnes hrají prim tradice a hluboce zakořeněné zvyky. Pokud ještě vaháš, zda Bali opravdu stojí za návštěvu, tak pro tebe máme několik skvělých důvodů, čím tě ostrov okouzlí. Samozřejmě nesmí chybět tip na letenky z Vídně, které nyní za koupíš za skvělou cenu.

Reklama

Letenky z Vídně na Bali

Pláž na Bali

Koupání v moři či oceánu na několik způsobů

Najdeš tady pláže, do kterých se v severní časti zakusuje Jávské moře, ze strany jižní zase Indický oceán. Na Bali objevíš pláže všeho druhu, a to jak ty s bílým pískem, tak i ty s tím tmavým (lávovým), na různých místech nechybí ani oblázky. Aby toho nebylo málo, tak tvé dovádění na pláži dozoruje v dáli sopka, jinde zase opuštěný hinduistický chrám nebo máš výhled na nevšední scenérie.

Za těmi nádhernými plážemi jako z katalogu se vydej na jih. Pokud holduješ potápění, tak nevšední podmořský život tě čeká na severu. Vzpomínáš si na scénu z filmu Jíst, meditovat, milovat? Nádherný západ slunce si užiješ na pláži Padang Padang, počítat ale musíš s tím, že tady komorní atmosféra tak úplně nehrozí. Vlny a surf patří k tobě? Zkus pláže jako Kuta beach, Balangan nebo Bingin.

Balijska kuchyně je opravdu pestrá.

Tisíc a jedna chuť

Miluješ jídlo? Pak se na Bali budeš cítit jako doma. Místní kuchyně je opravdu velmi pestrá. Namísto pokrmů v restaurací ochutnej jídlo v tzv. warungu, jedná se o místní stánek s jídlem. Zatímco v restauracích už jsou pokrmy hodně uzpůsobeny chuťovým pohárkům turistů, ve stánku tě čeká koncert chutí a ta opravdová balijská kuchyně.

Poruč si místní smaženou rýži, pikatní směs masa se zeleninou, palačinkou s čokoládou a hrstí oříšků, smažené banány, ryby či maso vařené v banánovém listu. A samozřejmě nesmíš opustit Bali bez toho, aniž bys ochutnal proslulou cibetkovou kávu. A na zdraví si připij arrakem.

Úsměv na každém kroku

Víš, jak poznáš Balijce? Má úsměv od ucha k uchu. Lidé jsou na Bali opravdu příjemní a ochotni ti kdykoliv pomoci. Nikdo nikam nespěchá a život plyne v úplně jiném rytmu, než jsme zvyklí u nás v Evropě. Zaplaví tě tady opravdový pocit úlevy. Žádný stres.

Do slova a do písmene božský ostrov

Balijci uctívají Bohy a denně jim prokazují úctu. S tím také souvisí nespočet svátků, rituálů a ceremonií. Místní ostrované Bohy prosí o náklonnost prostřednictvím drobných darů, čehož budeš svědkem skoro na každém kroku. Nikam nespěchej, jen pozoruj a nasávej. Na tohle prostě budeš ještě dlouho vzpomínat.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Požitkářka na plný úvazek, která miluje horská panoramata stejně jako mořské vlny. Když zrovna necestuje, zkouší nové recepty, experimentuje s přípravou sushi a doma si hýčká dva britské kocoury.

Nahoru