Connect with us

Koronavirus

Argentinská vláda zakázala prodej letenek až do září

Argentinská vláda zakázala prodej letenek až do září

Argentinská vláda vydala dekret, kterým se zakazují všechny komerční lety v zemi až do 1. září 2020. Toto opatření je posledním přijatým opatřením v boji proti současné pandemii koronaviru. Zákaz se týká letenek z Argentiny i na její území.

Reklama

Hranice země jsou zavřené už od března. Argentina má kolem 4 tisíc aktivních případů a 192 úmrtí. Píše o tom agentura Reuters.

Nová vyhláška dále stanovuje, že letecké společnosti můžou od tohoto data prodávat letenky. Zároveň ale dodává, že toto datum ještě není konečné a vláda ho může posunout ještě dál.

Tímto opatřením se Argentina stává první zemí v Latinské Americe, která zakázala komerční osobní lety do třetího čtvrtletí letošního roku.

Letecké organizace ostře kritizují vládní kroky

Mezinárodní asociace letecké dopravy (IATA), Latinskoamerická a karibská asociace letecké dopravy (ALTA) a Mezinárodní letištní rada (ACI) uveřejnily společné vyhlášení, ve kterém naléhají na argentinské orgány, aby nové opatření přehodnotili.

Letecké organizace vyjádřily hluboké znepokojení v souvislosti s usnesením „zejména proto, že se nekonal žádný konzultační proces.“ Tvrdí dále, že zákaz komerčních letů do září ohrožuje letecké společnosti v zemi. V důsledku toho jsou ohrožené i tisíce pracovních míst a projojení Argentiny se světem. Jak uvedly noviny La Nacion: “ochrnutý letecký průmysl by mohl způsobit masivní bankrot leteckých společností, s výjimkou Aerolíneas Argentinas a Austral, které jsou ve vlastnictví státu.“

Ohrožená letiště i cestovní ruch

Letiště v zemi jsou také ohrožena. Přibližně 80 % jejich příjmů pochází z komerčních osobních letů, uvedla ALTA. Dodala, že argentinská letiště musí čelit této složité situaci a musí zůstat otevřená, což umožňuje nákladní a humanitární lety.

Odvětví cestovního ruchu a cestovního ruchu přispívá 10 % argentinského DPH a vytváří 9,4 % pracovních míst v zemi.

Zastavení provozu může v Argentině přivést ke krachu zejména nízkonákladové přepravce, myslí si SimpleFlying.com. Konkrétně mají na mysli letecké společnosti jako Flybond a JetSmart.

Zdroj titulní fotografie: Toniflap / Shutterstock.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru