Connect with us

Koronavirus

Na letiště třeba přijít dříve, American Airlines už mění pravidla před odletem

Na letiště třeba přijít dříve, American Airlines už mění pravidla před odletem

American Airlines zdvojnásobily čas, kdy by cestující měli přijít k bráně před vnitrostátním letem. Mnohem dříve bude nutné přijít ke „gatu“ a v případě mezinárodních letů. Vyplývá to uz nových usměrnění amerických aerolinií v důsledku pandemie koronaviru.

Reklama

Co se mění?

Podle dosavadních pravidel American Airlines bylo potřeba být u vstupní brány v případně vnitrostátního letu nejpozději 15 minut před odletem a v případě mezinárodních letů nejpozději 30 minut.

Americké aerolinie už aktuálně natáhly tyto časy, čímž se prodloužil celý proces nástupu a i na samotné letiště bude nutné dorazit ještě o něco dříve. Na domácí lety 30 minut před odletem a na mezinárodní lety 45 minut – ale pozor, to není čas příjezdu na letiště, jedná se o čas, kdy už je nutné být u samotného gatu, resp. vstupní brány do letadla. Všeobecně se doposud doporučovalo být u mezinárodních letů na letišti 2 hodiny před odletem, během vypuknutí koronakrize mnohé aerolinie zavedly nutný čas 3 hodiny před odletem.

Gate se uzavře dříve

American Airlines také změnily čas, kdy bude vstupní brána uzavřena před odletem. Jde o pětiminutový rozdíl z 10 na 15 minut a platí pro vnitrostátní i zahraniční lety. To také vysvětluje, proč nemůžeme dorazit k bráně 15 minut před odletem. Cestující v tomto čase nebudou moci vstoupit na palubu letadla.

Letecká společnost si také podle nových pravidel vyhradila práno jinak uspořádat cestující v letadle, pokud to bude nutné.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru