Connect with us
Antalya

Novinky

AnadoluJet představily novou přímou linku Praha – Antalya

AnadoluJet představily novou přímou linku Praha – Antalya

Letní sezóna se pomalu začíná rýsovat. Během posledních týdnů o svých plánech informují jak evropské země, tak i vzdálenější kouty světa. Ale nezahálí ani letecké společnosti, které ohlašují novinky v letním letovém řádu. Jednou z nich bude i přímá linka earolinek AnadoluJet z Prahy do oblíbené turecké destinace Antalya. Její spuštění je plánováno na 27. května 2021.

Reklama

Aerolinky AnadoluJet jsou dceřinou společností dopravce Turkish Airlines. Nová přímá linka bude létat dvakrát týdně – ve čtvrtek a v neděli.

Praha – Antalya

  • Čtvrtek: odlet z PRG 12:10 > přílet do AYT 16:05
  • Neděle: odlet z PRG 16:20 > přílet do AYT 20:15

Antalya – Praha

  • Čtvrtek: odlet z AYT 9:15 > přílet do PRG 11:15
  • Neděle: odlet z AYT 13:25 > přílet do PRG 15:25
Turecko, Turkish Airlines

Proč právě turecká Antalya?

Město Antalya a stejnojmennou provincii najdeš na jihozápadě Turecka. Je jednou z nejznámějších dovolenkových destinací v zemi a klenotem Turecké riviéry. Dokonalost tohto místa umocňuje zejména jeho skvělá poloha. Před studenými severními větry je totiž oblast chráněna moutným pohořím a během celého roku je tu krásně teplo.

Antalya nabízí možnost procházet po sluncem vyhřátých dlouhých plážích, koupání v křišťálových vodách Středozemního moře, nádhernou přírodu a komfort v podobě hotelových komplexů a široké nabídky služeb. Ať už toužíš po kultuře a poznávání okolí či po odpočinku, toto místo tě nezklame.

Vstup do Turecka

Před vstupem do Turecka je nutné vyplnit formulář a to během posledních 72 hodin před cestou. Na základě vyplnění obdrží cestující soukromý HES kód. Dále jsou osoby starší 6 let povinné se prokázat negativním PCR testem provedeným maximálně 72 hodin před odletem do Turecka.

Návrat zpět do Česka

Podmínky návratu zpět do ČR se řídí cestovatelským semaforem, který rozděluje země do 5 kategorií. Turecko aktuálně patří mezi země označené tmavě červenou barvou a při cestě zpět domů do České republiky je nutné dodržet podmínky, které jsou pro tuto kategorii stanoveny.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup zdarma do nejvyšší budovy světa Burj Khalifa https://t.co/7Jf86Lusl4 #letenky5 hodinami dozadu
Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup zdarma do nejvyšší budovy světa Burj Khalifa https://t.co/7Jf86Lusl4 #novinky5 hodinami dozadu
Množné číslo od slova nádhera: Athény (10 božských atrakcí) https://t.co/BK9KvnurLP7 hodinami dozadu
Řím z Vídně od 676 Kč! Letenky za léto od 855 Kč https://t.co/vQCjwzp1tc1 dnem dozadu
Maledivy: test na COVID ne starší než 72 hodin je opět povinný i pro očkované, za byznys letenky si připlatíme https://t.co/ye6Xw2uW8u #koronavirus1 dnem dozadu
Milovaná Malta! Užijte si léto v jedné z nejbezpečnějších destinací https://t.co/vykyuPgNr01 dnem dozadu
Cestování do Španělska: stačí vstupní formulář, kromě Pražanů https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus1 dnem dozadu
Pro Španělsko je riziková Praha. Zdejší rezidenti musí mít test nebo očkování https://t.co/SGQgaFZgv5 #novinky1 dnem dozadu
Pro Španělsko je riziková Praha. Zdejší rezidenti musí mít test nebo očkování https://t.co/SGQgaFZgv5 #koronavirus1 dnem dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru