Connect with us

Exotika

Už brzy opět vzlétneme! Akční letenky na léto od 967 Kč

Už brzy opět vzlétneme! Akční letenky na léto od 967 Kč

Mnohé destinace ve světě již otevírají své hranice i letiště pro návštěvníky, takže cestovatelské sny pomalu ale jistě dostávají zelenou. Naplánovat si můžeš už i nějakou tu letní či podzimní dovolenou. V nabídce máme parádní letenky do Chorvatska, na řecké ostrovy, ale například i do exotického Thajska. Termíny jsou na léto i podzim 2020.

Reklama

Zadar z Vídně a Prahy

Chorvatsko – zářivá voda, pláže s kamínky, mořskými vlnami, starobylá města a domy ve středomořském stylu. Takový je i Zadar. Historické staré město románských ruin, středověkých kostelů, kosmopolitních kaváren a kvalitních muzeí. Zadar je vskutku neobvyklou směsí podnětů. Nevynechejte dva z jeho nejatraktivnějších architektonickým pokladů, Mořské varhany rozeznívající se silou moře a Pozdrav slunci zářící tanečními barvami díky solární energii.

Chorvatsko otevře koncem května hranice pro cestující z České republiky, Slovenska, Maďarska a Rakouska.

Thajsko z Prahy

Tvá návštěva Thajska se většinou neobejde bez zastávky v hlavním městě. A vlastně, byla by velká škoda ho vynechat! Bláznivý Bangkok působí chaoticky, ale má své jedinečné kouzlo. Davy lidí, pouliční stánky s jídlem, buddhistické chrámy, loďky na řece i všudypřítomné žertovné tuk-tuky si nakonec přece jen zamiluješ.

V nabídce ale najdeš třeba i Chiang Mai. Cestování do Thajska za účelem turismu není zakázáno, avšak všechny mezinárodní lety jsou zrušeny až do 31. května a hranice jsou uzavřeny. Předpokládá se, že je otevřou na podzim 2020.

Vietnam z Prahy

Ať už si to namíříš do Hanoje, Ho Či Minova Města nebo Da Nangu, nebudeš litovat. Hanoj je kouzelným městem s tisíciletou tradicí, kde zažiješ jak klid koloniální francouzské metropole, tak ruch, který k tobě dolehne z uliček ve Staré čtvrti. V Ho Či Minově Městě – hlučné, překvalipě zelené a levné metropoli, můžeš ochutnat tradiční jídlo nebo třeba zajít na masáž.

Celá země je vyhledávána zejména pro svoji ohromující přírodní krásu a kulturní památky. Za zmínku stojí například oblíbená Halong Bay nebo jeden z nejkrásnějších jeskynních systémů světa v národním parku Phong Nha – Ke Bang. Vietnam je plný kouzelných vesniček i dynamických měst. Zkrátka ať už si cestu do této exotiky nakombinujete jakkoli, čekají vás nezapomenutelné zážitky.

Hranice Vietnamu jsou stále uzavřeny, nicméně opatření se postupně uvolňují.

Edinburgh z Prahy a Vídně

Město rozpínající se na sedmi zelených kopcích u zálivu Firth of Forth tě okouzlí svojí tajemnou atmosférou. Projdi se místními uličkami, navštiv majestátní zámek, zelené parky, okoukni stavby isnpirované římskou architekturou a nezapomeň na sklenku skotské whisky.

Velká Británie zavádí od 8. června karanténní opatření, která bude postupně aktualizovat.

Řecké ostrovy z Vídně

Zakynthos je třetím největším z Jónských ostrovů a současně je ostrovem s největším počtem slunečných dní v Řecku. Ostatně to je i důvod, proč je tak oblíbenou dovolenkovou destinací a ztělesněním plážové idyly. Díky hornatému vnitrozemí si ale na své přijdou i milovníci turistiky.

Chania je centrum západní části Kréty a prý je to nejkrásnější město tohoto ostrova. V jeho okolí se také nachází nejúrodnější a nejzelenější oblast Kréty.

Horké slunce ti zahřívá záda, díváš se na tyrkysové moře a v dálce vidíš staré větrné mlýny. Řecký Mykonos je cestovatelskou chuťovkou s překvapením na každém rohu. Najdeš tu zlaté písečné pláže, tradiční kykladskou architekturu a na své si zde přijdou i milovníci nočního života – Mykonos je řeckou odpovědí na španělskou Ibizu a po setmění se v něm probouzí divoké párty zvíře.

Elegantní kláštery, ukryté kostely, turistické chodníčky i krásné pláže. Takový je řecký ostrov Skiathos obklopený Egejským mořem. Lidé ho vyhledávají kvůli vodním aktivitám, historickým prohlídkám i nákupům. Vypadá to tak, že na Skiathosu zažiješ opravdu všechno.

Do Řecka bude možné vycestovat už 15. června, kdy se obnoví mezinárodní lety v Aténách. Všechna ostatní řecká letiště se mezinárodně otevřou od 1. července. Po příchodu nebude nutné absolvovat povinnou karanténu a ani test na COVID-19.

Lisabon z Vídně

Lisabon je město s 290 dny slunečního svitu ročně, toulky po jeho černobílých mozaikových dlažbách na velkých bulvárech a v malebných uličkách ti proto počasí jen tak lehce nepřekazí. A pokud náhodou ano, zapadneš do místních muzeí, galerií, kaváren a restaurací.

Portugalsko umožňuje vstup cizincům do země.

Mallorca z Německa, Vídně nebo Prahy

Největší z Baleárských ostrovů se v posledních letech stává oblíbenou destinací. Oprávněně, protože má potenciál uspokojit chutě každého cestovatele či rekreantů. Ostrov zasazený do Středozemního moře tě strhne svou přírodou, širokými plážemi, bohatou kulturou a neutuchajícím nočním životem. Letenky z Prahy doporučujeme rezervovat od června.

Španělsko v červnu oficiálně otevře své hranice turistům.

Kodaň z Prahy

Kodaň – nejčistší, nejbezpečnější a nejšťastnější. Tyto superlativy se běžně používají ve spojení s dánskou Kodaní. Město, které je jakousi branou do Skandinávie, je propleteno překrásnými kanály, úzkými uličkami a starými pestrými domky, jež dohromady vytváří jedinečnou atmosféru.

Dánsko má uzavřené hranice minimálně do 1. června.

Akční letenky

Zobrazit další akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.7/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru