Connect with us
Emirates

Koronavirus

Airbus už doručí jen čtyři poslední letadla A380

Airbus už doručí jen čtyři poslední letadla A380

Airbus už doručí jen poslední čtyři kusy A380. Evropský výrobce se rozhodl, že ukončí svůj program čtyřmotorových doubledeckrů. Poslední stroje zamíří do sbírky dubajských aerolinek Emirates.

Reklama

Program společnost ukončuje přibližně po deseti letech, kdy Airbus A380 poprvé využily aerolinky Singapore Airlines. Poslední stroje budou doručeny příští rok. Letecká společnost Emirates je největším operátorem Airbusu A380, ve své flotile jich má aktuálně 118, z nichž je aktivních 22, píše Simple Flying.

V roce 2018 vyčíslily jeho katalogovou cenu na 445,6 milionů dolarů. Aerolinky ale katalogové ceny neplatí, částka za kterou letadlo koupí, je obchodním tajemstvím. V květnu převzaly Emirates první objednané Airbusy, tehdejší cena byla 110,6 milionů dolarů.

Mnohé jiné letecké společnosti uzemnily své flotily Airbusů A380 kvůli globální pandemii koronaviru. Air France se například zavázaly k uzemnění své flotily ještě před jejím oficiálním započetím. Mezi aerolinky, které těmito stroji stále létají, patří například ANA a British Airways.

Akční letenky Emirates

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru