Connect with us

Afrika

S Air France letíš do Ameriky i exotiky v nové kabině a se šampaňským v ruce

S Air France letíš do Ameriky i exotiky v nové kabině a se šampaňským v ruce

Přemýšlíš, kam si to namíříš během své další dovolené? Odpověď najdeš v atraktivní nabídce aerolinek Air France. Letět můžeš do Paříže nebo přes Paříž do oblíbených metropolí ve Spojených státech či Kanadě nebo do exotických rájů od Panamy přes Maledivy až po Srí Lanku. Kromě toho tě čekají super benefity v podobě zrenovované kabiny a šampaňského v ceně letenky ekonomické třídy! Všechny trumfy ti představíme v dnešním článku.

Reklama

Do exotiky nebo Severní Ameriky

Mezi letenkami Air France najdeš kanadské Toronto i Vancouver, a to s termíny od listopadu do dubna. Nechybí předvánoční New York nebo Miami s termíny až do března. Jestli je ti z těchto destinací trochu chladno, zaměř svoji pozornost na Karibik v zastoupení Martiniku, Guadeloupe, Nizozemských Antil, Panamy a Dominikánské republiky, případně sáhni po exotických Maledivách, Réunionu, Srí Lance, Keni, Jihoafrické republice či Brazílii.

Aerolinky létají nejčastěji přímými lety z letiště Paris-Charles de Gaulle, někdy rovněž z Paris-Orly. Lety jsou obsluhovány Boeingy 777 a Airbusy A330. Pasažéři si mohou vybrat mezi byznys, prémiovou ekonomickou a ekonomickou třídou.

Air France

Na ostrov Svatý Martin, Guadeloupe, Martinik a Réunion se s Air France dostaneš z Prahy i na občanský průkaz. Platí tam dokonce evropský roaming, neboť všechny země spadají pod Francii, reps. oficiálně pod tzv. zámořské departementy Francie. Dovolenou si užíváš v Karibiku, ale v podstatě jsi v Evropě, a to je cool!

Akční letenky Air France

Air France

Air France jsou v žebříčku TOP 10 nejlepších aerolinek podle SKYTRAX

Nejprestižnější hodnocení leteckých společností SKYTRAX zná jména těch nejlepších pro rok 2022 a dopravce Air France se rozhodně má čím pochlubit. Dostal se totiž mezi TOP 10 nejlepších aerolinek na světě, konkrétně zaujímá skvělé 8. místo.

Air France

Součástí politiky Air France je rovněž klást důraz na bezpečnost, a to nejen v době pandemie. Od 1. března 2021 je součástí všech letů na dlouhé vzdálenosti nové bezpečnostní video, které aerolinky natočily ve velkém stylu. Pasažéry provází pravidly, která musí být na palubě dodržována. Instruktážní video bere diváky na výlet po zemi a jejích slavných atrakcích.

Producentem a scenáristou je Romain Quirot. Ve videu, jehož hlavními aktéry jsou francouzsky mluvící letuška a anglicky překládající stevard, se objeví mimo jiné i Opera Garnier, zahrady Versailleského paláce, Francouzská riviéra, usmívající se Mona Lisa z muzea Louvre a na závěr nechybí ani Eiffelovka.

Air France vydaly instruktážní video naposledy v roce 2015.

Komfort v ekonomické třídě pro každého

Pojďme se podívat na to, jak se sedadla přemění na ještě komfortnější hnízdečka. Prostor mezi područkami narostl o desítky centimetrů, sedadla s ergonomickou výplní lze sklopit do 188° úhlu. Prostor na nohy je také dostatečně velký, přesně 79 cm. Kromě toho, stolky se také zamění za větší a nemůžeme zapomenout ani na moderní dotykové obrazovky (29,8 cm) multimediálního zábavního systému Air France.

Air France

Vizuál se změnil díky novým tmavě modrým potahům (se symbolem Air France, samozřejmě) sedadel a opěrek hlav. Tento zdrženlivý odstín vytváří krásný kontrast se zářivými a barevnými dekami. Motivy spacích masek inspirované jednotlivými destinacemi určitě potěší sběratele.

Air France

Air France

Air France

Velmi důležité je, že během celého letu můžeš používat i svá elektronická zařízení, a to díky USB portům a elektrickým zásuvkám. Zasurfuješ si také na internetu, přístup na Wi-Fi přibývá postupně do každého letadla Air France.

Air France

Air France

Oshibori, šampaňské a jídlo

Každý cestující dostane podle japonské tradice malý ručníček na uvítanou, který se jmenuje oshibori. Pozornost přijde ale i v tekuté formě – šampaňské. Jídlo na palubě Air France je známé svou kvalitou. Pasažéři na letech delších než 8 hodin a 30 minut dostanou speciální gurmánské menu. Nezapomíná se ani na snídani, ta se podává pod názvem Bon Appétit na letech trvajících 8,5 až 10,5 hodin (na těchto letech dostanou cestující i francouzské sladkosti na uvítanou).

Air France

Air France

Air France

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru