Connect with us

Afrika

Udržitelný luxus: Ubytování na agroturistických farmách

Udržitelný luxus: Ubytování na agroturistických farmách

Agroturismus je čím dál tím vyhledávanějším způsobem cestování. Není nám jedno, co je na našem talíři a jak se to tam dostalo. Při cestování a ubytování během dovolené jsme rádi v bezprostředním kontaktu s přírodou. O produkty se nezajímáme jen v jejich konečném stádiu, ale chceme vidět i proces výroby, nebo se ho chceme dokonce zúčastnit. Takový aktivní způsob trávení dovolené nabízejí některé agroturistické farmy po celém světě.

Reklama

VIK Hotel & Winery, Chile

Nádherný boutique hotel s 22 tematickými pokoji se nachází v chilské Millahue Valley, asi dvě hodiny jižně od Santiaga. Objímá ho bezprostřední blízkost vinic. Má dokonce své vlastní vinice i vinné sklípky. Takže kromě ochutnávky skvělého vína se můžeš zúčastnit jeho samotné výroby. Toto eko-uvědomělé ubytování nabízí jídla připravená z lokálních ingrediencí.

zdroj foto: Vik Hotel

Plantáž Jan Thiel Lodge, Curaçao

Oficiální název plantáže je Damasco, ačkoliv bychom se na ni pod tímto názvem ptali místních marně. Všichni ji totiž znají jako plantáž Jan Thiel, podle původního majitele, který ji vlastnil od konce 17. století. Je skrýtá v zelené oáze. Má vlastní vchod do přírodní rezervace Salt Lakes – přirozeného prostředí plameňáků. V okolí jsou i turistické a cyklistické trasy. Zajezdit si tu můžeš i na koni. Jan Thiel Lodge nabízí ubytování maximální 20 hostům najednou, takže soukromí a pohoda jsou zaručeny.

zdroj foto: landhuisjanthiel.com

Ostrov Laucala, Fidži

Oázu luxusu tvoří soukromný ostrov patřící k Fidži, který obklopuje asi 12 kilometrů čtvercových hornaté krajiny, deštný prales a kokosové plantáže. Vlastníkem tohoto ráje na zemi je zakladatel společnosti Red Bull Dietrich Mateschitz. Ostrov je téměř úplně soběstačný. Na místní farmě pěstují organické ovoce a zeleninu, ve volném výběhu chovají slepice i krávy Wagyu. Ubytovat se dá v jedné z 25 vil v duchu filosofie „z farmy na stůl“.

Fattoria Barbialla Nuova, Toskánsko

Objev koulo ticha na bio farmě obklopené meruňkovými sady. Farma Fattoria Barbialla Nuova je známá dobytkem Chianina a bílými lanýži, nejvzácnější houbou na světě. Důraz tu kladou na udržitelnost, čehož důkazem je množsví solárních panelů, kompostování nebo využívání dešťové vody pro hospodářská zvířata i zavlažování. Nauč se základy italské kuchyně, rybař, jezdi na kole nebo choď na túry do voňavého lesa.

Informace o Itálii i levné letenky

Babylonstoren, Jihoafrická republika

Toto místo často nazývají i Rajskou zahradou Jižní Afriky. Babylonstoren, jedna z nejstarších místních farem, je domovem historického hotelu a majestátní zahrady. Můžeš si tu užít procházku nebo dokonce dobrovolně vypomoci při sázení, sklízení nebo hnojení. Později se odměň pohárem vína v degustační místnosti nebo výbornou večeří z jedné z lokálních restaurací. Krom toho můžeš zažít čajový ceremoniál v Léčivé zahradě, jízdu okolními horami nebo si odpočinout při wellnessu.

Informace i levné letenky do Jihoafrické republiky

Zdroj informácií: lonelyplanet.com, landhuisjanthiel.com, babylonsteron.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

5 důvodů proč navštívit Cancún aspoň jednou v životě https://t.co/fVRFx4NpD515 hodinami dozadu
LEVNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 5 990 Kč https://t.co/3Mz4nvSbTw15 hodinami dozadu
LEVNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 5 990 Kč https://t.co/3Mz4nvSbTw #letenky15 hodinami dozadu
Cestování do Velké Británie: očkovaní nepotřebují test před vstupem, otestovat se mohou hned po příjezdu https://t.co/0udsUi5Pb9 #koronavirus16 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus18 hodinami dozadu
10 tipů na dovolenou s letenkami Turkish Airlines! Objev svět už od 3 790 Kč https://t.co/9c7EwItAQT18 hodinami dozadu
Užijte si EXPO s celou rodinou: s Emirates létají děti do Dubaje se slevou až 75 %! https://t.co/CeT76GRFW5 #novinky2 dny dozadu
Užijte si EXPO s celou rodinou: s Emirates létají děti do Dubaje se slevou až 75 %! https://t.co/CeT76GRFW5 #letenky2 dny dozadu
4 NOCI ZA CENU 3: Wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 3 990 Kč https://t.co/A1D5V0T8Yb2 dny dozadu
Austrálie se otevře zahraničním turistům zřejmě ještě před Vánoci https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru