Connect with us

Afrika

Udržitelný luxus: Ubytování na agroturistických farmách

Udržitelný luxus: Ubytování na agroturistických farmách

Agroturismus je čím dál tím vyhledávanějším způsobem cestování. Není nám jedno, co je na našem talíři a jak se to tam dostalo. Při cestování a ubytování během dovolené jsme rádi v bezprostředním kontaktu s přírodou. O produkty se nezajímáme jen v jejich konečném stádiu, ale chceme vidět i proces výroby, nebo se ho chceme dokonce zúčastnit. Takový aktivní způsob trávení dovolené nabízejí některé agroturistické farmy po celém světě.

VIK Hotel & Winery, Chile

Nádherný boutique hotel s 22 tematickými pokoji se nachází v chilské Millahue Valley, asi dvě hodiny jižně od Santiaga. Objímá ho bezprostřední blízkost vinic. Má dokonce své vlastní vinice i vinné sklípky. Takže kromě ochutnávky skvělého vína se můžeš zúčastnit jeho samotné výroby. Toto eko-uvědomělé ubytování nabízí jídla připravená z lokálních ingrediencí.

zdroj foto: Vik Hotel

Plantáž Jan Thiel Lodge, Curaçao

Oficiální název plantáže je Damasco, ačkoliv bychom se na ni pod tímto názvem ptali místních marně. Všichni ji totiž znají jako plantáž Jan Thiel, podle původního majitele, který ji vlastnil od konce 17. století. Je skrýtá v zelené oáze. Má vlastní vchod do přírodní rezervace Salt Lakes – přirozeného prostředí plameňáků. V okolí jsou i turistické a cyklistické trasy. Zajezdit si tu můžeš i na koni. Jan Thiel Lodge nabízí ubytování maximální 20 hostům najednou, takže soukromí a pohoda jsou zaručeny.

zdroj foto: landhuisjanthiel.com

Ostrov Laucala, Fidži

Oázu luxusu tvoří soukromný ostrov patřící k Fidži, který obklopuje asi 12 kilometrů čtvercových hornaté krajiny, deštný prales a kokosové plantáže. Vlastníkem tohoto ráje na zemi je zakladatel společnosti Red Bull Dietrich Mateschitz. Ostrov je téměř úplně soběstačný. Na místní farmě pěstují organické ovoce a zeleninu, ve volném výběhu chovají slepice i krávy Wagyu. Ubytovat se dá v jedné z 25 vil v duchu filosofie „z farmy na stůl“.

Fattoria Barbialla Nuova, Toskánsko

Objev koulo ticha na bio farmě obklopené meruňkovými sady. Farma Fattoria Barbialla Nuova je známá dobytkem Chianina a bílými lanýži, nejvzácnější houbou na světě. Důraz tu kladou na udržitelnost, čehož důkazem je množsví solárních panelů, kompostování nebo využívání dešťové vody pro hospodářská zvířata i zavlažování. Nauč se základy italské kuchyně, rybař, jezdi na kole nebo choď na túry do voňavého lesa.

Informace o Itálii i levné letenky

Babylonstoren, Jihoafrická republika

Toto místo často nazývají i Rajskou zahradou Jižní Afriky. Babylonstoren, jedna z nejstarších místních farem, je domovem historického hotelu a majestátní zahrady. Můžeš si tu užít procházku nebo dokonce dobrovolně vypomoci při sázení, sklízení nebo hnojení. Později se odměň pohárem vína v degustační místnosti nebo výbornou večeří z jedné z lokálních restaurací. Krom toho můžeš zažít čajový ceremoniál v Léčivé zahradě, jízdu okolními horami nebo si odpočinout při wellnessu.

Informace i levné letenky do Jihoafrické republiky

Zdroj informácií: lonelyplanet.com, landhuisjanthiel.com, babylonsteron.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

7 úžasných míst na Azorech, která stojí za to! Navíc s letenkami z Prahy od 5 590 Kč https://t.co/ZOnN16U5xC16 hodinami dozadu
Dominikánská republika v hlavní sezóně! Rezervuj letenky z Vídně za 13 990 Kč https://t.co/dvoLs3p90H17 hodinami dozadu
UŽ JEN DNES A ZÍTRA: Z Vídně do exotiky s Etihad Airways od 12 790 Kč https://t.co/mcpadgvpcT18 hodinami dozadu
Hurá na Seychely! Z Vídně s Etihad Airways od 12 790 Kč i s odbaveným zavazadlem https://t.co/JfPyi2EIxg18 hodinami dozadu
Výlety v Dubaji: Pelikán spouští jedinečné prohlídky města s průvodkyní https://t.co/UvFgsV6eea #novinky19 hodinami dozadu
Luxusní nabídka Etihad Airways: Seychely, Srí Lanka, Maledivy a další z Vídně od 12 790 Kč https://t.co/mcpadgvpcT4 dny dozadu
BLACK FRIDAY POBYT DNE: Malta s letenkou, hotelem a snídaněmi od 4 690 Kč https://t.co/ryTrXwstaR4 dny dozadu
30% SLEVA na luxusní byznys letenky: Cancún z Prahy za 35 790 Kč https://t.co/8LplXUnwWm4 dny dozadu
Chystáš se během zimy navštívit Španělsko? Vybrali jsme pro tebe TOP 10 zážitků https://t.co/60I9yWC4Ww4 dny dozadu
Madeira – ostrov květin a věčného jara. Leť z Prahy za 3 690 Kč https://t.co/kPdjtOW0PC4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru