Connect with us

Afrika

Udržitelný luxus: Ubytování na agroturistických farmách

Udržitelný luxus: Ubytování na agroturistických farmách

Agroturismus je čím dál tím vyhledávanějším způsobem cestování. Není nám jedno, co je na našem talíři a jak se to tam dostalo. Při cestování a ubytování během dovolené jsme rádi v bezprostředním kontaktu s přírodou. O produkty se nezajímáme jen v jejich konečném stádiu, ale chceme vidět i proces výroby, nebo se ho chceme dokonce zúčastnit. Takový aktivní způsob trávení dovolené nabízejí některé agroturistické farmy po celém světě.

Reklama

VIK Hotel & Winery, Chile

Nádherný boutique hotel s 22 tematickými pokoji se nachází v chilské Millahue Valley, asi dvě hodiny jižně od Santiaga. Objímá ho bezprostřední blízkost vinic. Má dokonce své vlastní vinice i vinné sklípky. Takže kromě ochutnávky skvělého vína se můžeš zúčastnit jeho samotné výroby. Toto eko-uvědomělé ubytování nabízí jídla připravená z lokálních ingrediencí.

zdroj foto: Vik Hotel

Plantáž Jan Thiel Lodge, Curaçao

Oficiální název plantáže je Damasco, ačkoliv bychom se na ni pod tímto názvem ptali místních marně. Všichni ji totiž znají jako plantáž Jan Thiel, podle původního majitele, který ji vlastnil od konce 17. století. Je skrýtá v zelené oáze. Má vlastní vchod do přírodní rezervace Salt Lakes – přirozeného prostředí plameňáků. V okolí jsou i turistické a cyklistické trasy. Zajezdit si tu můžeš i na koni. Jan Thiel Lodge nabízí ubytování maximální 20 hostům najednou, takže soukromí a pohoda jsou zaručeny.

zdroj foto: landhuisjanthiel.com

Ostrov Laucala, Fidži

Oázu luxusu tvoří soukromný ostrov patřící k Fidži, který obklopuje asi 12 kilometrů čtvercových hornaté krajiny, deštný prales a kokosové plantáže. Vlastníkem tohoto ráje na zemi je zakladatel společnosti Red Bull Dietrich Mateschitz. Ostrov je téměř úplně soběstačný. Na místní farmě pěstují organické ovoce a zeleninu, ve volném výběhu chovají slepice i krávy Wagyu. Ubytovat se dá v jedné z 25 vil v duchu filosofie „z farmy na stůl“.

Fattoria Barbialla Nuova, Toskánsko

Objev koulo ticha na bio farmě obklopené meruňkovými sady. Farma Fattoria Barbialla Nuova je známá dobytkem Chianina a bílými lanýži, nejvzácnější houbou na světě. Důraz tu kladou na udržitelnost, čehož důkazem je množsví solárních panelů, kompostování nebo využívání dešťové vody pro hospodářská zvířata i zavlažování. Nauč se základy italské kuchyně, rybař, jezdi na kole nebo choď na túry do voňavého lesa.

Informace o Itálii i levné letenky

Babylonstoren, Jihoafrická republika

Toto místo často nazývají i Rajskou zahradou Jižní Afriky. Babylonstoren, jedna z nejstarších místních farem, je domovem historického hotelu a majestátní zahrady. Můžeš si tu užít procházku nebo dokonce dobrovolně vypomoci při sázení, sklízení nebo hnojení. Později se odměň pohárem vína v degustační místnosti nebo výbornou večeří z jedné z lokálních restaurací. Krom toho můžeš zažít čajový ceremoniál v Léčivé zahradě, jízdu okolními horami nebo si odpočinout při wellnessu.

Informace i levné letenky do Jihoafrické republiky

Zdroj informácií: lonelyplanet.com, landhuisjanthiel.com, babylonsteron.com

Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Okružní zaoceánské plavby budou obnoveny nejdříve v září https://t.co/IqCgjCGV9C #novinky13 hodinami dozadu
Aerolinky LEVEL zřejmě skončí i ve Francii, nabízely levný Karibik https://t.co/FbBcRHOUsK #novinky13 hodinami dozadu
Etihad Airways příští týden spustí novou nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/BBvrjvbN0s #novinky14 hodinami dozadu
Ryanair má 35 let. Začínal s jedním letadlem a 25 zaměstnanci! https://t.co/I2PjhZYuWj #novinky14 hodinami dozadu
Na Islandu staví oceánskou lagunu. Nechybí geotermální vody a wellness https://t.co/bZibwEMCkh #novinky14 hodinami dozadu
Chile se tak brzy neotevře. Země prodlužuje výjimečný stav do 14. září https://t.co/bpVlwipQVB #novinky14 hodinami dozadu
Řecko nabízí turistům slevy na letenky a rodinné akce https://t.co/cw0oBwXCkW #novinky15 hodinami dozadu
Estonsko zavádí víza pro digitální nomády https://t.co/F3NwAWr2Cq #novinky15 hodinami dozadu
Od dnešního dne do Anglie i Skotska bez karantény https://t.co/SpXPvr1J41 #novinky16 hodinami dozadu
Hotel Srdiečko. Jižní svahy Nízkých Tater vás obklopí srdečností https://t.co/AM7QGr349D17 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru