Connect with us
Tulipány na mostě v Amsterdamu.

Cestopisy

Je tu jaro a s ním 6 míst, kde si toto roční období užít co nejlépe

Po sněhu už není ani památky, všichni už se pomalu zbavujeme přebytečných vrstev oblečení a na ulicích se objevují první odvážlivci se zmrzlinou v ruce. Ano, je jaro! A jaro znamená nové začátky a nové výzvy. Tak co takhle se vydat prozkoumat tajemné uličky Marrakéše nebo si půjčit kolo a protáhnout si ztuhlé kosti při projížďce Amsterdamem? S těmito, a dalšími našimi tipy určitě nešlápnete vedle!

Reklama

Žena jedoucí na kole.

Marrákeš, Maroko

Rostoucí teploty během dubna otevírají brány tohoto města nejednomu turistovi. Během prosluněného dne, kdy se rtuť teploměru pohybuje mezi 20 a 30 °C, zde najdete vše od překrásné mešity Koutoubia, až po proslulé trhy se vším co vás napadne. Seženete tady koření, koberce, oblečení, a hlavně tradiční kožené boty, které se zde už po staletí vyrábí ručně.

Mešita Koutoubia v Marrakéši.

Sevilla, Španělsko

Dva týdny po Velikonocích tady každoročně propuká Feria de Abril. Jedná se o festival, který naplní Sevillu tancem, zpěvem a býčími zápasy. Věřte, že nic vás ze zimního spánku neprobere lépe než úprk před zdivočelým rohatcem.

Náměstí v Seville.

Osaka, Japonsko

Kdo by mohl odolat romantickým procházkám po rozkvetlých třešňových alejích, v jednom z nejkrásnějších měst v Japonsku? Snad jen alergikové! Pro všechny ostatní se tu naskytne úchvatný výhled na místní hrad, který jako by se vznášel na narůžovělých květech zdejších stromů v jarním rozpuku.

Rozkvetlé stromy kolem hradu v Osace.

Washington D.C., USA

Pokud raději cestujete na západ, zkuste hlavní město Spojených států. I tam totiž najdete rozkvetlé třešňové stromy podél celé promenády vedoucí od Lincolnova památníku až k Washingtonovu monumentu.

Rozkvetlá promenáda ve Washingtonu D.C.

Amsterdam, Nizozemsko

Pro milovníky jarního blouznění, kteří mohou utéct z každodenního stereotypu jen na víkend, je ideální Amsterdam. Je to poměrně blízko a dostanete se tam za pár kaček. Pak už jen zbývá pronajmout si kolo a donekonečna se projíždět po mostech nad místními kanály, které lemují pestrobarevné tulipány.

Odložená kola v Amsterdamu.

Cornwall, Anglie

Kalorie z typických šafránových buchet nebo Hevva koláče v Cornwallu nejlépe spálíte při procházkách po dramaticky vyhlížejících vřesovištích. Na jaře však jejich drsný vzhled zjemňují desítky čerstvě narozených jehňat, bezděčně se potulujících po krajině a nespočet krásně rozkvetlých květin. Vážnost krajině navrací až jarní bouřky, které burcují vlny lámající se o místní útesy.

Západ slunce v Cornwallu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru