Connect with us
americký fotbal

Cestopisy

Sporty, které nesmíte vynechat při návštěvě USA

Ať si o Spojených státech každý tvrdí co chce, je to země nekonečných možností. Jedno město třeba dokáže uspokojit historické, umělecké, přírodní a dokonce i sportovní duše! Právě pro sportovní nadšence máme pět tipů, o co by při výletu za velkou louži v žádném případě neměl přijít. Jsou to sporty, za kterými se jdou domácí doslova utlouct, tak proč se k nim nepřidat a nezažít ohromující atmosféru zaplněných stadionů a jásajících fanoušků.

Reklama

Americký fotbal

Neprůstřelná klasika, která je u amerických sportovních fanoušků dlouhodobě na prvním místě. Dokonce je řazen i do TOP 10 nejoblíbenějších sportů na světě. Stejně jako při našem fotbalu uvidíte na hřišti dva týmy po jedenácti hráčích, ale tam podobnost s naší kopanou končí. Je to šedesáti minutová nálož adrenalinu, s velice kontaktními prvky. Nic pro primadony. Sedmdesáti tisícový dav fanoušků vás bezpochyby strhne a vy zažijete jednu z nejnadupanějších sportovních podívaných v životě. Jistotou jsou zápasy týmů jako New England Patriots sídlící v Massachusetts nebo Atlanta Falcons z Georgie.

utkání amerického fotbalu

Baseball

Yankees nebo Mets. Tak vypadá dilema většiny pravých sportovních fanoušků při návštevě New Yorku. Ať chceme nebo ne, baseball je a vždycky bude druhým nejnavštěvovanějším sportem ve Spojených státech. I když je to sport pro vytrvalce. Ne, jako divák nemusíte půl roku dopředu trénovat kondičku. Spíš se připravte psychicky. Zejména na to, že běžný zápas trvá v průměru kolem tří hodin a z toho se reálně něco děje asi tak 10 minut. Pro turisty, kteří to chtějí zažít jen kvůli tomu, aby se označili na Foursqare, by to tedy nemuselo být to pravé ořechové.

baseballový odpal

Hokej

Když se vám posteskne po našinci, zajděte si na hokej! V NHL máme momentálně přes třicet aktivních hráčů, kteří vás u ledové plochy určitě zahřejí u srdíčka. Vstupenky bývají drahé jako blázen, obzvlášť pokud se chcete podívat na místa jako je newyorská Madison Square Garden. Přece jen jsme ale hokejový národ, tak proč si třeba takovou línou dovolenou u moře na Floridě nezpestřit nahlédnutím na nesmrtelného Jardu v BB&T Centru. Účes „vzadu mi to nechte“ už sice nenosí, ale na ledě ještě stále obalamutí nejednoho dvacátníka.

hokejové utkání

Wrestling

Profesionální wrestling je v USA jakožto sport momentálně na výrazném vzestupu.  V minulosti mu podlehly dnes takové osobnosti jako je John Cena nebo Dwayne Johnson alias The Rock. Už podle těchto dvou si asi dokážete představit, na jaké maso se tam máte připravit. Nejlepší na wrestlingu je, že kvůli němu nemusíte chodit nikam daleko. Živou show totiž najdete v téměř každém větším městě, po celých Státech.

Wrestling v usa

Zdroj: Max Blain, www.shutterstock.com

Basketbal

Basketbal – konečně sport, který jistě okouzlí i vaše něžnější polovičky. Oproti ostatním sportům jste totiž opravdu blízko hrací plochy, a proto se snadněji obdivují vyrýsovaná těla potících se dlouhánů. Super taky je, že některé týmy mívají různé akce pro fanoušky. Například, že když hostující tým nedá oba trestné hody za sebou, dostanou všichni v hale nějaký dárek. Například přijdete do místní bageterie, předložíte vstupenku z daného zápasu a oni vám zadarmo naservírují sendvič. A to byste nevěřili, co s lidmi taková svačinka grátis dokáže udělat! Ani nevíte jak, a přistihnete se při neskutečném povyku, jen aby se hráč z druhého týmu nemohl na trefu soustředit. Je to opravdová zábava i pro sportovní trouby!

basketbalové utkání

Zdroj: Photo Works. www.shutterstock.com

 

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru